eReport.sk
Tatra 815-7. Foto: wikipedia.org

Vojna na Ukrajine núti krajiny vo veľkom nakupovať. Aj Česi ohlásili posilnenie výzbroje

České ministerstvo obrany v stredu uzatvorilo zmluvu na nákup 209 ťažkých nákladných terénnych automobilov Tatra 815-7 6×6 vo valníkovom prevedení. Zmluvu za rezort obrany podpísal námestník ministerky pre vyzbrojovanie Lubor Koudelka. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe informácií Ministerstva obrany ČR.

Nové autá podľa ministerstva zabezpečia prepravu kľúčového vojenského materiálu. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Na ilustračnej snímke nemecký tank typu Leopard 2.
  3. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  4. hranica Česko, kontroly

„V dnešnej zložitej bezpečnostnej situácii ide o ďalší dôležitý krok k posilneniu obrany Českej republiky,“ povedal pri podpise zmluvy Koudelka. Vojaci dostanú 200 áut ešte v tomto roku, zvyšných deväť začiatkom budúceho roka. Nákup v hodnote viac ako 1,9 miliardy českých korún bez DPH (77 miliónov eur) splní urgentné potreby logistiky českej armády, a to nielen v období mimoriadnej bezpečnostnej situácie na východe Európy, uviedlo ministerstvo.

Česká armáda chce v modernizácii techniky pokračovať. Zo súčasných 928 vozidiel v prevádzke chce obmeniť ďalších 640 kusov. Ministerstvo v najbližších dňoch preto plánuje uzatvoriť ďalší kontrakt na vozidlá Tatra za viac ako 1,2 miliardy korún bez DPH (približne 49 miliónov eur).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna na Ukrajine núti krajiny vo veľkom nakupovať. Aj Česi ohlásili posilnenie výzbroje

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie