eReport.sk
Maďarská prezidentka Katalin Nováková vo Vatikáne, foto:tasr/ap

Maďarská prezidentka vo Vatikáne: Na TOMTO sa s pápežom zhodli!

Príprava budúcoročnej návštevy pápeža Františka v Maďarsku sa môže začať, vyhlásila vo štvrtok v Ríme maďarská prezidentka Katalin Nováková. Podľa agentúry MTI zámer návštevy potvrdila hlava katolíckej cirkvi prezidentke na súkromnej audiencii, informuje spravodajca TASR v Budapešti.  

Témou 40-minútovej schôdzky bola okrem pripravovanej návštevy aj vojna na Ukrajine a podpora rodín

Nováková uviedla, že najvyššiemu pontifikovi odovzdala oficiálne pozvanie. „Pápež potvrdil, že má v úmysle navštíviť Maďarsko, takže prípravy na pápežskú návštevu sa môžu začať,“ povedala prezidentka. „Pápež František sa modlí za mier, vyjadruje sa za mier a robí všetko pre to, aby bol vyslancom mieru“, povedala prezidentka a poznamenala, že Maďari sa tiež hlásia k mieru a chcú, aby sa rusko-ukrajinská vojna čo najskôr skončila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  2. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  3. Jadrová elektráreň Mochovce.
  4. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?

S pápežom podľa jej slov dlho hovorili o význame obhajoby tradičných rodinných hodnôt – tradičného modelu rodiny, čo je teraz, v čase mnohých útokov na tieto hodnoty, mimoriadne dôležité, domnieva sa Nováková. Pápež už absolvoval oficiálnu návštevu Maďarska, keď vlani 12. septembra v Budapešti na záver 52. medzinárodného eucharistického kongresu odslúžil omšu na Námestí hrdinov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarská prezidentka vo Vatikáne: Na TOMTO sa s pápežom zhodli!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti