tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Česko na hraniciach so Slovenskom zaviedlo kontroly. Prebieha cvičenie Morava

Česká republika na slovenských hraniciach začala v utorok ráno cvičenie, ktoré má preveriť výkonnosť bezpečnostných zložiek. Na hraničných priechodoch sú preto dočasne zavedené kontroly. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe oznámenia Polície ČR.

„Začalo sa cvičenie Morava. Polícia, armáda a colná správa cvičia fiktívnu situáciu, keď vláda z dôvodu nelegálnej migrácie nariadila zatvoriť hranice so Slovenskom,“ napísala na sociálnej sieti Twitter česká polícia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Na ilustračnej snímke bojová stíhačka Ozbrojených síl SR typu MiG-29.
  3. Ukrajinka prechádza pri nápise Centrum pomoci SOS Ukrajina 2022 v košickom Starom Meste, archívna snímka.
  4. Utečenkyne prichádzajú s deťmi do krízového centra pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny v Košiciach 8. mája 2022.
  5. Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti.
  6. Ukrajinka prechádza pri nápise Centrum pomoci SOS Ukrajina 2022 v košickom Starom Meste, archívna snímka.
  7. plot, migranti, migrácia, múr

Podobné cvičenia sa podľa českého ministra vnútra Víta Rakušana konajú pravidelne. „Je potrebné pripravovať sa na to, ak by nastala mimoriadna situácia,“ povedal na tlačovom brífingu Rakušan. Počty zadržaných migrantov za posledné dva mesiace prevýšili podľa českej polície migračnú krízu z roku 2015. Je potrebné minimalizovať negatívne dopady migrácie, ktoré by mohli mať vplyv na život českých občanov, uviedol český minister.

„V rámci opatrení na hranici so Slovenskom (česká) polícia robí kontroly na miestach bývalých priechodov aj vo vlakoch. Denne zaisťuje okolo stovky nelegálnych migrantov, s ktorými robí ďalšie úkony,“ povedal policajný prezident Martin Vondrášek s tým, že aktuálne sa v Česku vedie trestné konanie s 55 prevádzačmi.

Podľa policajného prezidenta sú utečenci zo Sýrie, Afganistanu či Turecka na území Českej republiky nelegálne na rozdiel od utečencov z Ukrajiny. Preto sa podľa neho musia tieto utečenecké vlny oddeliť.

„Sme ôsma najbezpečnejšia krajina na svete a robíme všetko pre to, aby to tak zostalo. Pred nelegálnou migráciou nebudeme zatvárať oči,“ dodala česká polícia.Cvičenie je naplánované na 48 hodín a okrem polície sa doň zapojí aj armáda a colná správa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko na hraniciach so Slovenskom zaviedlo kontroly. Prebieha cvičenie Morava

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku