tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
plynovod Vojany Užhorod
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Nebudú mať ako vyrábať? Pre plynovú krízu hrozí nedostatok toaletného papiera

Súčasná plynová kríza môže v Nemecku viesť k nedostatku toaletného papiera. Pri príležitosti nadchádzajúceho Medzinárodného dňa toaletného papiera (26. augusta) na to upozornil nemecký Zväz výrobcov papiera. Informuje o tom TASR na základe článku v nemeckých novinách Frankfurter Neue Presse.

Nedostatok toaletného papiera?

„Pri výrobe hygienického papiera sme osobitne odkázaní na plyn. Pri jeho výpadku nemôžeme zaručiť riadne dodávky,“ varoval viceprezident papiernického zväzu Martin Krengel.

Podľa denníka spotrebuje priemerný Nemec 134 roliek toaletného papiera ročne. V Nemecku vyrobia každoročne 750.000 ton toaletného papiera, čo predstavuje 3,4 percenta celkovej produkcie papiera. Dovedna 125.000 ton ide na vývoz a približne rovnaké množstvo sa dovezie.

„Toaletný papier nie je dôležitý iba pre osobnú hygienu – nezaobídu sa bez neho ani na pracoviskách a vo verejných zariadeniach, ako sú nemocnice, domovy sociálnych služieb či letiská,“

pripomenul Krengel.

O nedostatok toaletného papiera v obchodoch sa predvlani postarala pandémia koronavírusu. Mnohí ľudia sa ním totiž zásobili nad obvyklú mieru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jadrová elektráreň Mochovce.
  2. Gazprom
  3. Na snímke spustenie novej pretavovacej pece hliníkových procesných šrotov v a.s. Slovalco v Žiari nad Hronom 14. júna 2022.

Medzinárodný deň toaletného papiera pripomína každoročne dátum, keď v roku 1857 vyrobil americký vynálezca Joseph Gayetty po prvýkrát druh papiera, ktorý bolo možné následne priemyselne vyrábať ako toaletný papier.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebudú mať ako vyrábať? Pre plynovú krízu hrozí nedostatok toaletného papiera

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku