eReport.sk
Dag Daniš si myslí, že žijeme vo zvláštnej dobe.
Dag Daniš, novinár a komentátor. Zdroj: fb. dag danis

Daniš: Vojna je na Ukrajine už od roku 2014…. Ukrajina viedla vojnu proti svojim občanom na Donbase

Novinár Dag Daniš si tiež pripomenul smutné druhé výročie začiatku konfliktu na Ukrajine. Prináša ale súhrn faktov – iných faktov ako tých, ktoré denne zaznievajú z médií hlavného prúdu. Pripomína čo sa dialo už od roku 2014. Vtedy ukrajinská vláda poslala na vlastných občanov na východe krajiny tanky a delá.

Vojna je na Ukrajine už od roku 2014

„Dnes je druhé výročie ruskej invázie na Ukrajinu. Vojna však netrvá dva roky. Trvá takmer desať rokov, od roku 2014. Začalo sa to štátnym prevratom a politikou tvrdej línie novej vlády: postupne potláčala ruské médiá, ruský jazyk, proruské strany…,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti známy novinár.

Upozornil aj na to, že ukrajinská vláda potláčala odpor ruských menšín z východu Ukrajiny a že na Ukrajine žili milióny ruských a ruskojazyčných obyvateľov.

„Na rebelov a separatistov z Donbasu poslala ukrajinská vláda tanky, delá, bojové letectvo. Viedlo to k vojne o Donbas, ktorá si v rokoch 2014 a 2015 vyžiadala tisíce obetí a utečeneckú krízu. Viac ako milión ľudí, ukrajinských občanov z radov ruských menšín, pred bojmi ušlo – do Ruska… Kyjev v roku 2014 tvrdil, že to nie je vojna, ale „špeciálna operácia“. Nazval ju ATO – protiteroristická operácia,“ informuje ďalej Daniš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Samozvané elity
  2. Fico odmieta Matoviču politiku revanšu
  3. Meloniová odkazuje Zelenskému.
  4. Počet cudzincov s trvalým pobytom na Slovensku sa dvojnásobne zvýšil

Vojna proti vlastným občanom

„V skutočnosti to však bola vojna proti vlastným občanom (ruským menšinám) z východu Ukrajiny s tisíckami obetí a miliónom utečencov, ktorí hľadali ochranu v Rusku. Áno, separatistov podporovalo a vyzbrojovalo Rusko. Treba však dodať, že kyjevskú vládu zas podporovali a vyzbrojovali Spojené štáty. Krátko pred spustením ATO – vojenskej výpravy proti rebelom z východu Ukrajiny – navštívil Kyjev šéf CIA John Brennan,“ upozornil následne.

Dag Daniš považuje odvtedy, od roku 2014, konflikt o Ukrajinu za proxy vojnu NATO – Rusko a  Ukrajincov za jej obeť. „Myslím si, že vojne sa dalo predísť, ak by sa akceptovalo, že Ukrajina je domovom miliónov Ukrajincov a miliónov Rusov a ak by sa dodržiavala ukrajinská ústava, podľa ktorej má byť Ukrajina vojensky neutrálny štát,“ uzavrel svoj príspevok známy novinár.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daniš: Vojna je na Ukrajine už od roku 2014…. Ukrajina viedla vojnu proti svojim občanom na Donbase

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre