eReport.sk
Fico odmieta Matoviču politiku revanšu
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), foto:tasr

Ficov prejav k 2. výročiu začiatku konfliktu: táto vojna začala v roku 2014 vyčíňaním ukrajinských neonacistov

Robert Fico nakrútil svoj prejav k druhému výročiu vypuknutia konfliktu na Ukrajine. Podľa premiéra boli Ukrajina a Rusko blízko k mierovej dohode už skoro po začatí konfliktu. Potom sa však západ rozhodol, že bude konflikt živiť vojenskou podporou Ukrajiny. Putina sa západ snaží falošne démonizovať. Rusko chcú dostať na kolená.

Robert Fico nakrútil svoj prejav

Prejav R. Fica. Zdroj: Facebook R. Fica

„Dovoľte mi, aby som pri 2. výročí vojny na Ukrajine povedal aj niečo iné ako povinnú reč, ktorú odo mňa očakávajú liberálne médiá, ale aj niektorí západní politici,“ uvádza svoje nové video Robert Fico.

Žiada sa mu povedať k Ukrajine aj niečo iné ako len to, čo celý víkend zaznieva zo všetkých médií. Podľa premiéra, západ nemôže priznať, že konflikt na Ukrajine, ktorý využívajú na zničenie Ruskej federácie, nefunguje. Podľa neho, už skoro po začatí konfliktu, bola Ukrajina a Rusko blízko k mierovej dohode. Potom sa však podľa R. Fica západ rozhodol, že bude konflikt živiť a podporovať vojensky Ukrajinu. Falošným démonizovaním Putina sa snažia Rusko dostať na kolená.

Stratégia západu nefunguje

Podľa premiéra, nič z tejto stratégie nefunguje, Rusko nie je ani politicky, ani ekonomicky na kolenách.“ Jediné čo funguje, sú tisíce mŕtvych a zmrzačených Ukrajincov a Rusov,“ hovorí Fico. Následne upozorňuje, že táto vojna začala už v roku 2014. Vyčíňaním Ukrajinských neonacistov.

Reči o začlenení Ukrajiny do NATO považuje R. Fico akurát tak za dobrý základ pre začatie tretej svetovej vojny. „Ukrajina, Rusko aj Európa potrebujú mier,“ hovorí premiér. Neprijíma argument, že vzájomné zabíjanie Ukrajincov a Rusov musí pokračovať, aby Ukrajina dohodla „spravodlivejší mier.“ S takými to vyhláseniami prichádzajú aj niektorí slovenskí politici.

Podľa Roberta Fica, to, že neexistuje žiaden plán Európy pre mier, je zarážajúce. Podľa premiéra je očividne plánom Európy vzájomné zabíjanie Slovanov. Myslí si, že o rok budeme presne tam, kde sme dnes, iba s plnšími Ukrajinskými a Ruskými cintorínmi a „novými verziami tupých prejavov, ako Ukrajina bojuje za slobodu a nezávislosť Slovenska“.

Kto dáva rozumy Šimečkovi?

Robert Fico má obavy, do čoho budeme ešte od západu tlačení. Zarážajú ho preto aj vyjadrenia Michala Šimečku. Ten podľa premiéra ešte nevidel väčšiu tragédiu od „zašliapnutého slimáka“, štve však do vojny svojimi vyhláseniami, ako musí Slovensko ďalej podporovať vojensky Ukrajinu. Lídra PS sa premiér Fico pýta, na akom bol školení, aké tam dostal pokyny a čie záujmy háji.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficov prejav k 2. výročiu začiatku konfliktu: táto vojna začala v roku 2014 vyčíňaním ukrajinských neonacistov

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre