eReport.sk
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová chce rozdávať tablety: Tretina ľudí nad 65 rokov nevie, čo je dezinformácia!

Organizácie združujúce dôchodcov tlačia na vládu, aby boli valorizované dôchodky, alebo aby bola poskytnutá iná pomoc najstaršej skupine našej populácie. Niektorí seniori totižto len s ťažkosťami bojujú s vysokou infláciou, s rastom cien potravín a s viditeľne drahšími energiami. To, s čím prišla ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová však pravdepodobne nikto nečakal. Seniorom chce poskytnúť digitálne školenie a za odmenu im darovať špeciálne tablety!

„Spúšťame digitálnu pomoc našim seniorom. Dnešná doba sa bez digitálnych technológií nezaobíde. Platí to aj pre našich seniorov, ktorým digitalizácia môže významne uľahčiť život. Problémom je však digitálna chudoba, kedy podľa nášho prieskumu až 41% slovenských seniorov nemá doma žiaden počítač, tablet ani smartfón,“ popisuje problém na sociálnej sieti Remišová.

„Revolučný projekt“

Samotná ministerka považuje projekt z dielne svojho ministerstva za revolučný. Cieľom projektu je naučiť seniorov pracovať s rôznymi digitálnymi technológiami a využívať vymoženosti vyplývajúce z ich existencie. „Z Plánu obnovy onedlho spustíme revolučný projekt na zlepšenie digitálnych zručností našich seniorov. Pripravili sme systém školení pre takmer 173 000 seniorov, ktoré budú v úvodnej fáze prebiehať v takmer 60 mestách po celom Slovensku. Účastníci sa na nich naučia všetko, čo potrebujú a po absolvovaní kurzu dostanú tiež špeciálny Senior tablet,“ konkretizovala ministerka.

Foto: Fb/veronikaremisova

Chce bojovať aj proti dezinformáciám či hoaxom

Jedným z cieľov projektu má byť zjavne aj oboznámenie seniorov s pojmami dezinformácia a hoax, rovnako ako aj naučiť ich vyberať si dôveryhodné zdroje. Otázne je, či najskúsenejšia časť občanov nebude náznak pochybnosti o ich schopnosti vyberať si zdroje považovať za urážku. „Z prieskumu takisto vyplynulo, že tretina ľudí na 65 rokov sa nikdy nestretla s pojmom dezinformácia či hoax a nevie rozlíšiť, ktorý zdroj informácií je dôveryhodný. Preto sme sa rozhodli seniorom pomôcť. Aby aj oni mohli využívať výhody, ktoré prináša digitalizácia- úhrady platieb namiesto čakania na pošte, nákupy z domova, vzdelávanie, komunikácia s najbližšími,“ dodala k téme Remišová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová chce rozdávať tablety: Tretina ľudí nad 65 rokov nevie, čo je dezinformácia!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti