eReport.sk
Juraj Droba, foto: tasr

Droba otvorene hovorí: Vládne opatrenia úplne ochromia samosprávy!

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba (SaS) otvorene hovorí, že pripravované zmeny z dielne vlády Slovenskej republiky na pomoc ľuďom s infláciou a enormným zdražovaním spôsoby ochromenie samospráv naprieč celou krajinou.

Župan vidí problém i v daňovom bonuse. Podľa neho by sa mali peniaze pripravované na stimuly nájsť „inde“.

Droba hovorí o suplovani štátu

„Prebrali sme zodpovednosť vždy, keď ste to potrebovali, častokrát sme suplovali aj štát. Pri testovaní, očkovaní alebo utečeneckej kríze. Teraz nám hrozí, že plánovaný daňový bonus úplne paralyzuje naše fungovanie. Vôbec nespochybňujem rozhodnutie Vlády SR pomôcť rodinám. Peniaze sa však musia nájsť inde, nemôžeme ich zobrať samosprávam,“ uvádza Droba na margo rozhodnutia vlády.

Foto: Fb/jurajdroba

„Môžeme zabudnúť na Malokarpatský obchvat „

„Kraje poskytujú najviac služieb a zvýšenie daňového bonusu nám ukrojí z rozpočtov taký kus, že to bude pre nás likvidačné. V skratke, v peňaženke síce budete mať stovku či dve navyše, ale nebudete mať miesto pre dieťa v škôlke, pre chorú babku či pacienta s autizmom v zariadení sociálnych služieb, nebudú sa opravovať cesty, nič nové budovať, rozvoj kraja zastane. Môžeme zabudnúť na Malokarpatský obchvat, rekonštrukcie škôl, pamiatok… A v neposlednom rade sa niekoľkonásobne zvýšia úradné aj prevádzkové poplatky. Prosím, rozprávajme sa o tom a skúsme spoločne nájsť iné riešenie. Pretože toto oveľa viac uškodí, ako pomôže,“ dopĺňa bratislavský župan Juraj Droba.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Droba otvorene hovorí: Vládne opatrenia úplne ochromia samosprávy!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti