eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí)
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Vie Šeliga viac ako polícia? Tvrdí, že sa klbko rozpletá a „vyháňa“ Kažimíra z NBS!

V kauze Mýtnik II obvinili viacerých bývalých vysokopostavených ľudí, napríklad aj exviceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha. Dôvodom sú podozrenia z korupcie. Bývalý podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozhodol, že v tejto súvislosti nebude mlčať a prostredníctvom sociálnej siete sa pustil, tak ako každý správny politik, do politikárčenia. Terčom jeho kritiky a výčitiek sa stali exministri financií, ktorí rezort riadili počas bývalých vlád.

Podľa Šeligu sa, tak ako píše v úvode svojho statusu, „klbko rozpletá“ a jedným dychom sa verejnosti pýta, či niekto nevidel súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a exministra financií zo Smeru, Petra Kažimíra.

Šeliga: Systém mal krytie na najvyšších miestach

Ďalší obvinený D. Čech sa priznal z prijímania 200-tisícového úplatku. To je suma, na ktorú bežný občan musí pracovať 25 rokov a aj to by si musel takmer všetko z výplaty odložiť. Človek, ktorý mal dbať na dobrý a efektívny výber dane, bol skorumpovaný. A evidentne to nebolo nič výnimočné, bol to systém, ktorý mal krytie na najvyšších miestach,“ konštatoval Šeliga.

Kde sú? – pýta sa koaličný politik

Bývalý spoluorganizátor protestov Za slušné Slovensko je, zdá sa, presvedčený, že informácie o spomínanej korupcii museli mať aj politici, ktorí v čase, keď k nej malo dochádzať, boli pri moci. Šeliga tak kladie rečnícke otázky: „Preto sa pýtam, kde sú dnes bývalí ministri financií? Kde je Peter Kažimír, kde je Ladislav Kamenický? Oni boli politicky zodpovední za Finančnú správu, za výber daní. Ako je možné, že to tolerovali?“

Postavte sa k veciam ako chlap, odkázal Kažimírovi

Vzápätí je mladý politik ešte osobnejší a obracia sa rovno na guvernéra NBS: „Pán Kažimír, nemáte pocit, že by ste po tomto všetkom, čo sa prevalilo, mali odstúpiť z postu guvernéra NBS? Vaši bývalí ´podriadení´ sa priznávajú, že brali úplatky! Vedeli ste o tom ako minister financií? Alebo ste to nebodaj kryli? Naozaj necítite žiadnu zodpovednosť? Myslím, že je na čase, aby ste sa postavili k veciam, ktoré sa diali za Vášho ministrovania ako chlap a začali verejne vysvetľovať všetky podozrenia a otázky!“

Zdroj: fb/seligazaLudi

A prečo si dovoľujeme v úvode písať o tom, že Šeliga politikárči? Nuž, ak má poslanec informácie o tom, že bývalí ministri, ktorých vo svojom statuse menuje, korupciu tolerovali, alebo sa jej nebodaj rovno dopúšťali, prečo sa oficiálne neobráti v takto závažnej veci na políciu, ktorá má, tak ako to deklarujú naši elitní vládni politici, rozviazané ruky? Lebo o tom, sme sa z jeho statusu nedozvedeli absolútne nič.

Ak totiž Šeliga vie viac ako policajní vyšetrovatelia, ktorí v predmetnej veci už konajú, bezodkladne by sa mal obrátiť na orgány činné v trestnom konaní. V opačnom prípade vyznieva jeho status skôr ako naháňanie politických bodov.

Aj toto by vás mohlo zaujímať

  1. Robert Fico
  2. Guvernér NBS Peter Kažimír.
  3. Zľava predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) a bývalý minister financií SR Ivan Mikloš počas kongresu strany Sloboda a Solidarita (SaS) v Pezinku 12. júna 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vie Šeliga viac ako polícia? Tvrdí, že sa klbko rozpletá a „vyháňa“ Kažimíra z NBS!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti