eReport.sk
Bývalý štátny tajomník Radko Kuruc, foto: tasr

Čo čaká obvinených z kauzy Mýtnik III? Prepustili ich na slobodu, no jednoduché to mať nebudú

Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v kauze Mýtnik III nebude mať vplyv na postup finančnej správy.

„Naďalej platí, že všetci obvinení budú pozbavení výkonu služby až do skončenia trestného stíhania,” povedala Rybanská. Ubezpečila, že finančná správa bude naďalej súčinná s Úradom špeciálnej prokuratúry pre objasnenie možnej trestnej činnosti jej príslušníkov.

ŠTS prepustil v sobotu na slobodu trojicu obvinených v kauze Mýtnik III, bývalého štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Radka Kuruca, riaditeľku odboru právnej pomoci FS Denisu Ž. a exriaditeľku odboru verejného obstarávania FS Kornéliu Černú. V prípade štvrtého obvineného, bývalého viceprezidenta FS Daniela Čecha vzal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry návrh na jeho vzatie do väzby späť.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci akcie Mýtnik III z korupčnej trestnej činnosti dovedna osem osôb. Ide výlučne o korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Voči dvom osobám bolo vznesené obvinenie z trestného činu podplácania a voči ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie z trestného činu prijímania úplatku. Celkovo boli zadržané štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými je aj bývalá prezidentka FS Lenka W., ktorá sa priznala ku skutku. Lenku Wittenbergová prepustili v stredu (4. 8.) z cely policajného zaistenia. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav Výboh a aj bývalý šéf FS František Imrecze.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo čaká obvinených z kauzy Mýtnik III? Prepustili ich na slobodu, no jednoduché to mať nebudú

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport