eReport.sk
Lenka Wittenbergerová, foto: tasr

Bývalá šéfka Finančnej správy Lenka Wittenbergerová sa priznala ku korupcii

Netrvalo dlho a nakoniec sa priznala. Národná kriminálna agentúra včera zasahovala v akcii Mýtnik III., v rámci ktorej obvinili niekoľko zvučných mien.

Zdá sa, že zadržiavanie a obviňovanie známych mien v štátnych funkciách sa nekončí. V akcii Mýtnik včera NAKA zadržala biznismena Miroslava Výboha, ktorý má blízko k šéfovi Smer – SD Robertovi Ficovi. Okrem neho však obvinenie padlo aj na bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca a exprezidentku finančnej správy, Lenku Wittenbergerovú. Podľa informácie, s ktorou prišiel portál Aktuality.sk, sa práve bývala šéfka daňovákov priznala ku korupcii.

„Vypovedala a niektoré skutočnosti potvrdila. Či išlo o trestný čin prijímania úplatku, je vecou ďalšieho dokazovania,“ uviedol pre Aktuality advokát Vladimír Mtrok, ktorý ju zastupuje. Bývalá šéfka finančnej správy sa mala priznať k prevzatiu peňazí, no neinterpretuje ich ako úplatok v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu, ako to definuje trestný zákon. Wittenbergerovú po výsluchu prepustili na slobodu a zrejme nebude čeliť návrhu na väzbu.

Súvisiace články:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)

Lenka Wittenbergerová vo funkcii Františka Imreczeho. Aj on je v kauze obvinený, spolu s podnikateľom Mihalom Suchobom.

Akcia Mýtnik III.

„V rámci akcie Mýtnik 3 bolo vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie celkovo 8 osobám, a to výlučne pre korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. V rámci uvedenej akcie, ktorá bola vykonaná príslušníkmi NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo 4 osoby, pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy. Ďalšie bližšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia umožní,“ uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport