eReport.sk
Zuzana Plačková, foto:profimedia

Vie niečo na politikov? Plačkovú zbavili obvinenia z drogovej činnosti!

Vo veľkom diskutovaný paragraf 363 zahral tentokrát v prospech celebritného páru Zuzany Strausz Plačkovej a Reného „Rendyho“ Strausza. Správa o zadržaní Plačkovej minulý september obletela sociálne siete bleskovou rýchlosťou. Téma rezonovala ešte veľmi dlhú dobu po zadržaní. Podľa vyšetrovateľov mal byť známy influencerský pár zapletený do rozsiahlej drogovej činnosti, vrátane založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Polícii sa v rámci akcie počas zadržania pätnástich osôb podarilo zaistiť deväť kilogramov metamfetamínu, určeného minimálne pre 90 000 jednorázových dávok drogy.

Niekoľko dní po zadržaní bola Plačková s manželom z väzby prepustená, čo šokovalo veľkú časť verejnosti. V priestore sa totižto šírili informácie o veľmi závažných obvineniach a dôkazoch, z ktorých niektoré mali byť políciou zaistené priamo v dome manželov.

Po sociálnych sieťach sa šírili šokujúce informácie

To, či boli tieto informácie pravdivé, nie je overené, no vzhľadom na ich pôsobenie vo verejnej diskusií sa po prepustení Plačkovej začala vynárať otázka, či polícii neposkytla informácie o užívaní drog niektorých prominentných a politicky exponovaných osôb. Slobodu mala podľa tejto kuloárnej logiky Plačková dostať ako odmenu za poskytnuté informácie. A v tomto kontexte sa na sociálnych sieťach hovorilo napríklad o snahe ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) získať diskreditačné informácie na ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS).

Ako odôvodňuje generálna prokuratúra svoje rozhodnutie?

Dôvodom zrušenia obvinenia je podľa Generálnej prokuratúry SR nesplnenie podmienok na vznesenie obvinenia. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan. Tie však, treba podotknúť, boli vzhľadom na širokú medializáciu prípadu až priveľmi stručné.

„Generálny prokurátor SR v zastúpení prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom dňa 16. mája 2022 vyhovel návrhu obvinených Z. S. P. a R. S. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia pre drogovú trestnú činnosť a iné,“ priblížil hovorca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vie niečo na politikov? Plačkovú zbavili obvinenia z drogovej činnosti!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti