eReport.sk
Na snímke zadržaný manžel Plačkovej, ktorého súd do väzby nevzal. Foto: eReport

ŠOK Vo väzbe zomrel údajný člen drogového gangu, ktorého zadržali spolu s Plačkovou!

AKTUALIZOVANÉ – Generálna prokuratúra aj Zbor väzenskej a justičnej stráže sú na bližšie informácie skúpi. Argumentujú tým, že okolnosti úmrtia sú predmetom vyšetrovania. Obvinený Pavol Duchoň, ktorý dodýchal v cele je jedným z údajných členov drogovej skupiny, v ktorej figuruje aj obvinená influencerka Zuzana Strausz Plačková a rovnako aj jej manžel René. V ich prípade však súd nerozhodol o väzobnom stíhaní a sú na slobode.

Pavol Duchoň, obvinený z drogovej trestnej činnosti a účasti v zločineckej skupine, zomrel vo väzbe. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana. Upozornili na to tvnoviny.sk.

ZVJS hovorí náhlom úmrtí 55-ročnej väznenej osoby

„Okolnosti úmrtia obvineného P. D. bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín,” uviedol pre Skladan.

“Dňa 12. októbra 2021 došlo v dopoludňajších hodinách k náhlemu úmrtiu 55-ročnej väznenej osoby, ktorej po nástupe do výkonu väzby boli diagnostikované rôzne chronické ochorenia. O udalosti boli vyrozumení blízki príbuzní, vecne a miestne príslušná zložka Policajného zboru a dozorový prokurátor,” uviedla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Jednoznačná príčina úmrtia bude podľa ZVJS identifikovaná po vykonaní patologicko-anatomickej pitvy. “Keďže aktuálne vo veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie k danej udalosti vyjadrovať,” dodala hovorkyňa.

Celkovo bolo v rámci akcie obvinených 15 ľudí

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol o väzbe pre Pavla Duchoňa a ďalších piatich spoluobvinených koncom septembra. Celkovo bolo v rámci protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry obvinených 15 ľudí. Skupina mala pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja minimálne od roku 2012.

Spravodajský portál TV Markíza zverejnil aj časť z uznesenia, v ktorom sa píše o Pavlovi Duchoňovi. – Foto: tvnoviny.sk

Duchoň sudcovi opísal podrobnosti

Podľa informácií TV Markíza Duchoňovi zlyhalo srdce, vo väzbe bol dva týždne. “Pre skupinu robil skladníka. Pred sudcom, ktorý ho poslal do väzby, podrobne opísal, ako ho na spoluprácu oslovili,” informuje portál tvnoviny.sk. Podľa TV Markíza to bol práve Duchoň, u ktorého policajti našli počas nedávnej razie deväť kilogramov pervitínu a 70-tisíc eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Vo väzbe zomrel údajný člen drogového gangu, ktorého zadržali spolu s Plačkovou!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport