eReport.sk
Primár Milan Kulkovský Foto: FB/MK

Lekára bojujúceho s covidom vytočila Plačková: Moralizuje a je schopná predať aj konský prd v konzerve

Primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský je iniciátorom výzvy na podporu očkovania. Pridali sa mnohí influenceri a sociálne siete zahltila vlna celebritnej podpory. Z tejto vlny mierne šplechlo čo-to aj na Queen Plačkovú a svoj názor netajila. To, ale poriadne vytočilo lekára, bojujúceho s covidom v prvej línii.

„Je nás veľmi veľa, no doteraz nás nebolo počuť. Priestor sa sociálnych sieťach obsadila nenávisť, hejt, konšpiračné teórie a hoaxy. Aj tí, ktorí mohli a mali niečo povedať, často radšej mlčali, aby sa vyhli konfliktom, ktoré vyvolávali fanúšikovia alternatívnej “praudy”,“ píše primár, aktívny na sociálnych sieťach.

Byť ticho, podľa neho, znamená neurobiť nič preto, aby sme ako spoločnosť pandémiu porazili. „Som dojatý z toho, akým spôsobom sa rozbehla aktivita slovenských influencerov podporujúcich boj proti Covid-19 po tom, čo sa k mojej výzve pripojila Kristina Tormová,“ píše Kulkovský o výzve „spolupracapreslovensko“. K iniciatíve sa naozaj pridali mnohé známe tváre.

– Foto: FB/milankulkovskyblog

Aktivitu si samozrejme všimla aj najznámejšia influencerka Zuzana Plačková. Svoj názor netajila a šup s ním na instagram. „Môj profil je miesto kde sú si všetci ľudia rovní bez rozdielu či ste alebo nie ste očkovaní a na tomto profile vám nikdy nikto nebude váš názor nijak meniť ani vnucovať niečo čo by ste mali zo svojím zdravím robiť…“ píše Queen Zuzana zrejme v chvate, pretože s gramatikou sa nezdržiavala. „Aj naša domácnosť sa skladá z dvoch strán a nikdy by som názor môjho muža nemenila a preto to nebudem robiť ani na mojom profile a už vôbec nie za peniaze…“ dodala Plačková, ktorá svojím followerom ešte popriala zdravie.

– Foto: FB/milankulkovskyblog

Týmto ale vytočila primára Kulkovského, iniciátora výzvy. „Nuž…ako by som…moja zaujatosť voči kráľovnej je známa. Najmä odvtedy, ako na začiatku pandémie vo svoj prospech zneužila mnou iniciovanú kampaň „ruskoniejehanba“. Ani teraz sa nedokážem a vlastne ani nemôžem nečinne prizerať tomu, ako útočí na tých, ktorí nezištne podporili „spolupracapreslovensko“. Nie, za účasť na tejto kampani nikto nič nedostal. Ani cent. Aj keď by si to možno zaslúžili, keďže očkovanie podporili viac ako niekoľko miliónov minutých v lotérii,“ začal naštvane lekár.

Podľa Kulkovského by Plačková mala byť radšej ticho a venovať sa predaju svojich ako hovorí „zázračných“ komodít. „Opomeniem to, že jej tvrdenia o tom, že nikomu nebude hovoriť nič o tom, čo majú robiť so svojim zdravím, je hlúposť, keďže svojim sledovateľom denne ponúka produkty, ktoré ich telo priamo ovplyvňujú a razí životný štýl umelej krásy,“ rypol si do influencerky a ešte poriadne pritvrdil: „Nedokážem akceptovať fakt, že sa mienkotvornou a moralizujúcou osobou snaží byť ten, kto svoju kariéru naštartoval tak, že sa nechal za pár eur naolejovať na bielom gauči a je schopný svojim foloverom predať aj konský prd v konzerve. Niekedy je lepšie mlčať, no ak nemlčí ten, kto by nemal radšej rozprávať vôbec, bolo by chybou, keby mlčali tí, ktorých uráža…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekára bojujúceho s covidom vytočila Plačková: Moralizuje a je schopná predať aj konský prd v konzerve

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti