tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.
Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta. Foto: eReport.

VIDEO Weiss v štúdiu eReportu: Všetky sankčné embargá sa Európe vracajú ako bumerang!

Hosťom relácie Bez cenzúry bol bývalý politik a diplomat – politický komentátor Peter Weiss, ktorý odpovedal na otázky Rasťa Ekkerta o aktuálnych problémoch Slovenska a EÚ – energetickej kríze, sankciách a neodpustiteľnej nečinnosti zodpovedných politikov.

Matovič sa nezmenil

Hovorí Peter Weiss a dodáva, že jediné, čo sa zmenilo je to, že dostal do rúk moc. Podľa neho je dôležité si položiť aj otázku, kto Matoviča dvanásť rokov podporoval a toleroval. Pripomenul, že hoci je teraz predseda OĽANO s novinármi na nože, vyhrať voľby mu pomohli aj niektoré médiá. Tie ho po nástupe k moci oslavovali takmer ako Mesiáša. Kým mnohí žurnalisti precitli, Igor Matovič sa stále vidí a prezentuje ako spasiteľ Slovenska. Podľa Petra Weissa je však bývalý premiér tým, kto našej krajine škodí najviac.

Heger sa tiež nemá čím chváliť

Bývalý diplomat nešetril ani Matovičovho nástupcu na premiérskom poste. Peter Weiss má za to, že Eduard Heger by mal odstúpiť, alebo byť odvolaný už len za bod č. 4 z jeho piatich bodov, ktorými navrhoval vyriešiť poslednú koaličnú krízu. Ten obsahoval návrh, že vláda zadefinuje konkrétne opatrenia na pomoc občanom počas energetickej krízy. Podľa Petra Weissa, takéto opatrenia už dávno mali byť nielen na stole, ale aj v praxi, tak ako sa to deje v každom štáte Európskej únie. Vláda Eduarda Hegera doteraz občanom takéto riešenia nepredstavila.

O sankciách

Expolitik sa vyjadril aj k sankciám Únie voči Rusku. Sankčný režim sa mu zdá nedomyslený v tom, že EÚ ruka v ruke so sankciami nezačala aj s prestavbou svojho trhu a to tak, aby nimi bola čo najmenej zasiahnutá. Všetky sankčné embargá sa tak Európe vracajú ako bumerang. Kým Rusi sa veľmi rýchlo po ich zavedení v mnohom dokázali preorientovať na trhy v Ázii či Turecku, Európska únia, akoby sa len snažila zorientovať, prípadne prichádzala s novými sankciami bez toho, aby mala spôsoby, ako vyriešiť negatívne dopady už tých predchádzajúcich.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej kombosnímke zľava Robert Kaliňák v putách, Igor Matovič a príslušník NAKA.
  2. Peter Weiss
  3. Ján Kaľavský.
  4. Minister financií Igor Matovič
  5. Na budove Univerzity Komenského v Bratislave svieti nápúis "Protest".
  6. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  7. Eduard Chmelár
  8. Politológ Roman Michelko, štúdio eReport, relácia

O Gorbačovovi

Peter Weiss sa s Rasťom Ekkertom rozprával aj o nedávno zosnulom sovietskom ex prezidentovi- Michailovi Gorbačovovi. Ten bol podľa neho v Sovietskom zväze sviežim vánkom už len preto, že na rozdiel od mnohých svojich predchodcov, vedel komunikovať s médiami i s verejnosťou. Potom ako oznámil, že chce zaviesť politiku otvorenosti, viac socializmu a viac demokracie spolu s ekonomickými reformami – perestrojkou, sa stal pre mnohých ľudí žijúcich v totalitných režimoch nádejou.

To, ako sa to odrazilo nielen na samotnom Sovietskom zväze, ale i jeho satelitných štátoch, medzi ktorými bolo i Československo, si môžete pozrieť vo videu:

Peter Weiss hosťom Rasťa Ekkerta v relácii BEZ CENZÚRY

Zdroj: Ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Weiss v štúdiu eReportu: Všetky sankčné embargá sa Európe vracajú ako bumerang!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku