tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava expremiéri Igor Matovič a Vladimír Mečiar.
Na kombosnímke zľava expremiéri Igor Matovič a Vladimír Mečiar. Foto: tasr

Viac ho už zrejme ponížiť nemohol! Weiss: Pri Matovičovi sa ešte aj Mečiar javí takmer ako gentleman

Podľa expolitika Petra Weissa bude mať udržanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) vážne dôsledky. Predčasné voľby pri tom nemôžu byť zorganizované bez vôle jeho koaličného partnera a predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Lídrovi OĽANO pri tom stále nedôveruje približne 90 percent Slovákov. Situáciu môže dnes zmeniť len Kollár v spolupráci s opozíciou, alebo Ústavný súd, ktorý by sa spolu s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou mohol zaslúžiť o to, aby o demisii vlády hlasoval ľud.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Weiss
  2. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  3. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Lucia Ď. Nicholsonová a Igor Matovič v dobe, keď ešte ťahali za jeden povraz
  5. Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.
  6. Peter Weiss
  7. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan, nominant OĽANO

„Predseda strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), antipolitickej a antisystémovej populistickej minipartaje s účelovým a selektívnym programom ´boja proti mafii´, postupne schuliganizoval slovenskú politiku. Ako premiér a minister financií posunul politickú kultúru nižšie, než je to v krčmách štvrtej cenovej skupiny. V dvoch sebaobranných prejavoch v Národnej rade SR teraz napadol takmer všetkých. Sulík sa musel hanbiť sám pred sebou za to, aké monštruózne politické dieťa zatiahol do parlamentu a vlády. Po Matovičových gejzíroch vulgarít, urážok, ohovárania, vyhrážok a nepodložených obvinení sa Vladimír Mečiar vynára zo slovenskej politickej pamäte takmer ako gentleman,“ uviedol Weiss pre české Právo.

Dokazuje, že si nezaslúži byť vo vysokej politike

Doba politickej kultúry je dnes, zdá sa, definitívne preč. Matovič podľa Weissa okrem agresívneho prejavu momentálne vykonáva ešte jeden prešľap – spoluprácu s bývalými poslancami ĽSNS.

Matovič svojimi prejavmi dokázal, že si len kvôli nim nezaslúži byť vo vrcholnej slovenskej politike a parlament mu mal vysloviť nedôveru. Vyslal dôležitý odkaz slovenskej spoločnosti a politickým partnerom doma aj v zahraničí. Ďalšia existencia vlády OĽANO naviac definitívne závisí od podpory troch prebehlíkov z extrémistickej Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu – Tomáša Tarabu a otca a syna Kuffových,“ uviedol ďalej.

Kollár môže byť kľúčový, Matoviča stále drží pri živote

Po tesnom hlasovaní v parlamente ponúka otázka, že aké sú možnosti odstaviť Matoviča od moci. Podľa Weissa naviac Matovič nie je len ministrom, ale stále aj de facto premiérom.

„Minister financií, ktorému nedôveruje takmer 90 percent občanov, prežil a upevnil si dominantné postavenie vo vláde. Zostáva jej faktickým predsedom. Eduard Heger je iba jeho hovorcom. Na Slovensku nie je snáď jediný seriózny politický analytik, ktorý by o tom pochyboval,“ pokračuje Weiss, podľa ktorého môže všetko zmeniť práve spomínaný Kollár. A nie len to. Vzhľadom na politické rozdelenie síl na seba berie aj zodpovednosť za to, že je Matovič politicky stále pri živote.

„Kollár však berie na seba zodpovednosť za to, že Matoviča udržuje pri živote a pokračuje v utrpení. Predčasné voľby, ktoré si praje viac ako 60 percent Slovákov, sú bez súhlasu Kollárovej strany nereálne,“ uzavrel Weiss.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viac ho už zrejme ponížiť nemohol! Weiss: Pri Matovičovi sa ešte aj Mečiar javí takmer ako gentleman

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku