tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej kombosnímke zľava Robert Kaliňák v putách, Igor Matovič a príslušník NAKA.
Na ilustračnej kombosnímke zľava Robert Kaliňák v putách, Igor Matovič a príslušník NAKA. Foto: tasr

Politológ to povedal nahlas: Matovič nehrá len o politický vplyv, ale aj o holú existenciu na slobode!

Podľa politológa Romana Michelka v súčasnosti nejde ministrovi financií Igorovi Matovičovi len o to, aby sa udržal na poste ministra, ale aj o to, aby ochránil svoju vlastnú slobodu. Systém kajúcnikov bol podľa neho nastavený tak, že v momente, keď by sa ho podarilo odhaliť, jedinou možnou záchranou dotknutých osôb bude stiahnutie politikov ako Matovič so sebou. SIS a podobné orgány podľa neho môžu disponovať nahrávkami, z ktorých je zrejmé, akú úlohu hral v celom systéme on a jeho ministerský kolega Roman Mikulec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. roman mikulec porušil zákon
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Minister vnútra Roman Mikulec,
  4. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.
  5. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar na spoločnej tlačovke.
  6. Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky pred budovou Generálnej prokuratúry SR.
  7. Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.

„Pokus o trestné stíhanie Fica a Kaliňáka za ovplyvňovanie vyšetrovacích orgánov sa môže veľmi škaredo vrátiť aj súčasnej garnitúre. SIS a policajná inšpekcia s najväčšou pravdepodobnosťou disponujú nahrávkami, z ktorých je celkom jasné, že nielen Mikulec, ale aj Matovič priamo úkolujú vyšetrovateľov, aby likvidovali ich politických oponentov. No a pri štandarde, aký tu zaviedla NAKA a čurillovci, sa im to môže veľmi vypomstiť,“ vyhlásil Michelko.

Politológ, ktorého názory manstreamové médiá prakticky ignorujú, opäť šokoval svojimi názormi: „Matovič tak pravdepodobne nehrá len o to, aby sa ešte nejaký ten deň udržal na politickom výslní, ale ide mu najmä o holú existenciu na slobode. A s ním aj celej plejáde ľudí z NAKA, špeciálnej prokuratúry a ďalších bezpečnostných zložiek. Vďaka svojej zaslepenosti a prostoduchosti si to možno ešte neuvedomuje, ale tí, ktorí preňho vykonávali špinavú robotu, veľmi dobre vedia, čo ich čaká, a je nepochybné, že systém je nastavený tak, že sa zachránia len tak, ak ho stiahnu so sebou. Inštitút kajúcnikov sa tak v plnej miere obráti proti jej tvorcom.“

Šéfovi OĽANO vraj nejde mu o vyriešenie krízy

Body, ktoré Matovič ešte v piatok predstavil, ktoré sú podmienkou jeho odchodu z vlády a ktoré prezentuje ako jeho spôsob boja proti kríze, majú podľa odborníka úplne iný účel. Matovič chce nimi vraj uraziť stranu SaS a búrať hodnoty, na ktorých je strana postavená. „Tie body boli formulované tak, aby čo najviac urazili a pokorili stranu SaS, takže ich cieľom v žiadnom prípade nebolo vyriešiť krízu, ale Matovič rozohral hru na Čierneho Petra, dúfajúc, že on a zvyšok koalície budú za tých pekných,“ konštatoval politológ.

Ako pripomenul, kroky OĽANO v tejto oblasti považuje skôr za umelecké vystúpenie: „Umelecký dojem z ich vystúpenia bol viac než úbohý. Dnes je každému jasné, že Matovičovi nikdy nešlo o zachovanie štvorkoalície, ale len o potupenie strany SaS a podľa jeho predstáv vyhrať boj o interpretáciu, kto povalil ďalšiu vládu a kto, naopak, urobil všetko pre to, aby ju zachránil.“

Priznali si fatálne zlyhania?

Opatrenia okrem toho majú podľa Michelka odkrývať to, v čom všetkom Matovič zlyhal a čo všetko si doteraz nevedel priznať. Už viacerí komentátori sa vyjadrili, že Matovič v podstate priznáva, že „krúžkovné“, alebo ak chcete – bilbordový príspevok 200 eur na dieťa, jednoducho nebolo zrealizovateľným opatrením.

„V povestnom desatore sú aj nepriame priznania fatálneho politického zlyhania. Absolútne nevykonateľné krúžkovné nahradil daňovým bonusom a zvýšením detských prídavkov na šesťdesiat eur. Okrem toho žiadal bianko šek na rozpočet, ďalej chcel, aby strana SaS totálne poprela svoju politickú identitu a vzdala sa daňovej brzdy, súhlasila so zvyšovaním daní bez kompenzácie, teda znížením iných daní a podobne,“ podčiarkol Michelko.

Ako chce zabezpečiť parlamentnú väčšinu?

Kriticky sa pri tom stavia aj ku krokom premiéra, o ktorom v tejto téme nie je výraznejšie počuť. „Na počínanie Hegera sa už nedá pozerať a nemôže sa na to pozerať ani prezidentka, ktorá ho vyzvala, aby jej vysvetlil, ako chce ďalej pokračovať a ako mieni zabezpečiť parlamentnú väčšinu. Uvidíme, či tým podmieni vymenovanie nový členov vlády. Budeme sledovať, či bude akceptovať aj toleranciu vlády kuffovcami, resp. či s niečím takým bude mať Heger guráž prísť pred prezidentku,“ uzavrel Michelko.

Zdroj: fb/veciverejne.romana.michelka

Strana SaS oznámila odchod do opozície. Demisiu už podali všetci ministri SaS. Premiér Eduard Heger (OĽANO) vzhľadom na demisie oznámil vstup do menšinovej vlády. S menami nástupcov odchádzajúcich ministrov plánuje najprv oboznámiť prezidentku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ to povedal nahlas: Matovič nehrá len o politický vplyv, ale aj o holú existenciu na slobode!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku