tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu. Foto: fb/eReport

VIDEO Vytočený Pellegrini Hegerovi: Odpustite si, pán premiér, tie svoje kazateľské drísty!

Utorkovú tlačovku začal expremiér a líder opozičného Hlasu Peter Pellegrini mimoriadne ostro. Teda najmä vo vzťahu voči predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽANO), ktorý ho podľa všetkého už poriadne irituje. To sa už nedá počúvať, pohoršoval sa Pelegrini pred novinármi, keď im pripomínal rétoriku, ktorú ostatné dni dookola omieľa šéf vládneho kabinetu. „Chcel by som naozaj požiadať pána Hegera, aby tu prestal rozprávať a prezentovať tie svoje kazateľské reči o potrebe úcty…. a o nejakej solidarite a slušnom správaní,“ takto sa začal Pellegrini pomaly, ale isto „rozbiehať“ na tlačovke. Pretože to bol naozaj iba začiatok.

Vzápätí adresoval Pellegrini šéfovi vládnemu štvorspolku výzvu, aby prišiel do parlamentu a nielen na tlačovku, ale aj priamo do pléna, kde poslanci počas schôdzí rokujú.

Spravte si najprv poriadky s Matovičom a Pročkom!

„Nech si tu v priamom prenose vypočuje vystúpenie svojho predsedu, predsedu jeho strany Igora Matoviča, ktorý je tým hlavným človekom, ktorý vniesol do parlamentu neúctu, neslušnosť, hádky, narážky, vulgarizmy, nadávky. A najprv nech si pán Heger spraví poriadky so svojim predsedom Matovičom, keď chce hovoriť o úcte. Nech si spraví poriadky so svojim poslancom Pročkom a s ďalšími, ktorí sú prototypom neslušného správania,“ tvrdo odkazoval Pellegrini premiérovi.

Šéf opozičnej strany pokračoval v tomto duchu svoju reč ďalej (Pellegriniho rozvášnený výstup nájdete v úvode pripojeného videa – poz. red.), aby napokon vyhlásil: „Odpustite si, pán premiér, tie svoje kazateľské drísty!“

VIDEO Peter Pellegrini poslal v úvode tlačovky tvrdé odkazy premiérovi Hegerovi

Zdroj: fb/eReport

Hlavným posolstvom tlačovky však bolo, samozrejme, niečo iné. Hlas-SD žiada vyplatiť 200 eur každému dôchodcovi na prekonanie vážnej sociálnej krízy, spôsobenej drastickým zdražovaním potravín a energií.

Hlas odkázal, aby vláda svoj návrh prepracovala

„Nezaočkovaní seniori trpia drahými potravinami a energiami presne tak isto zaočkovaní a štát ich nesmie vynechať zo svojej pomoci. Motivačný príspevok za očkovanie vo výške ďalších 300 eur, s ktorým dnes prišla vládna koalícia, musí vláda najprv prepracovať a odstrániť z neho vážne chyby, aby o ňom bolo možné ďalej diskutovať,“ povedal Peter Pellegrini.

„Očkovanie musí ostať dobrovoľné“

Hlas naďalej odmieta povinné očkovanie, ktoré by v dnešnej situácii spôsobilo explóziu v rozdelenej slovenskej spoločnosti. „Očkovanie musí ostať dobrovoľné a štát ho nesmie ľuďom nútiť ani pod hrozbou pokút, ani pod hrozbou toho, že si budú musieť sami platiť za zdravotnú starostlivosť,“ zdôraznil líder mimoparlamentnej strany.

Strana kabinetu pripomenula odškodňovanie prevádzok

Ak sa vláda v rámci boja proti pandémii rozhodne uvoľňovať doterajšie opatrenia, žiada ich Hlas uvoľňovať v režime OTP, ktorý umožní účasť na verejnom živote aj nezaočkovaným s čerstvým negatívnym PCR testom. Naopak, ak sa vláda rozhodne pre ňou avizovanú „ručnú brzdu“ a znovu prevádzky uzavrie, musí ešte v ten istý deň rozhodnúť o masívnom odškodnení zavretých podnikov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
  2. Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas-SD
  3. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  4. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vytočený Pellegrini Hegerovi: Odpustite si, pán premiér, tie svoje kazateľské drísty!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku