tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
anti-pride zdroj youtube

VIDEO Ruky preč od našich detí! Hlavná myšlienka anti-LGBT pochodu v Srbsku

V srbskom hlavnom meste sa počas uplynulého víkendu uskutočnil sprievod namierený proti konaniu celoeuróskeho Dúhového pochodu, ktorý je v Belehrade naplánovaný na september. Akciu so silným náboženským podtónom podľa medializovaných informácií sprevádzali aj požiadavky na zachovanie územnej celistvosti krajiny či odpor voči Severoatlantickej aliancii.

Tisíce ľudí sa v nedeľu zhromaždili v centre Belehradu, aby demonštrovali svoj nesúhlas proti usporiadaniu medzinárodnej LGBT akcie Euro Pride, ktorá sa má v srbskej metropole uskutočniť v septembri

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pochod hrdosti homosexuálov Prague Pride v roku 2013.
  2. Na archívnej snímke z 21. augusta 2022 srbský prezident Aleksandar Vučič
  3. Ľudia pochodujú počas protestu proti usporiadaniu EuroPride, celoeurópskeho podujatia komunity LGBT v Belehrade v nedeľu 28. augusta 2022.
  4. LGBTI, homofóbia, dúha, transparent
  5. Aleksandar Vučič, srbský prezident, konferencia, NATO, Srbsko

Podľa správ miestnych médií sa na proteste zúčastnilo 5-tisíc až 10-tisíc ľudí všetkých vekových kategórií, od malých detí až po osoby v pokročilom veku.

Zhromaždený dav niesol transparenty s nápismi ako „Nechceme gay sprievod a okupáciu Západom!“, „Nevzdávame sa svätých miest“ alebo „Dajte ruky preč od našich detí“. Nechýbali tiež početné náboženské symboly ako napríklad pravoslávne ikony a kríže.

Zdroj: youtube

Akcia podľa dostupných správ presahovala odpor voči LGBT agende a objaviť sa mali aj požiadavky na zachovanie Kosova a Metohije ako súčasti Srbska a odpor voči NATO. Prítomné tiež mali byť sympatie k Rusku.

Srbský pravoslávny biskup Nikanor, ktorý vedie Banátsku eparchiu, spustil v krajine v posledných dňoch veľkú vlnu pobúrenia. Vo videu totiž uviedol, že organizátorov Euro Pride za znesvätenie hlavného mesta „preklína“ a vraj by proti nim použil zbraň, keby ju mal.

Srbská pravoslávna cirkev na biskupove poznámky nereagovala, zatiaľ čo prezident Aleksandar Vučič povedal, že biskup Nikanor ponížil nielen seba, ale aj svoju cirkev. Kritici tiež tvrdia, že šlo o otvorený útok voči tamojšej premiérke Ane Brnabičovej, ktorá sa otvorene hlási k lesbickej orientácii.

Euro Pride je celoeurópske medzinárodné LGBT podujatie, ktoré každoročne organizuje iné európske mesto. Tentoraz sa bude konať v Belehrade v rozmedzí od 12. do 18. septembra. Predchádzajúci ročník hostila dánska Kodaň, ďalší zase uvidíme na silno katolíckej Malte.

Zdroj: dennik.standard


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ruky preč od našich detí! Hlavná myšlienka anti-LGBT pochodu v Srbsku

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku