tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
LGBTI, homofóbia, dúha, transparent
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Vietnam lekárom: Nepovažujte homosexualitu, bisexualitu alebo transsexualitu za chorobu!

Vietnamské ministerstvo zdravotníctva v dokumente určenom pre lekárov uviedlo, že homosexualita nie je choroba a vyzvalo ich, aby prestali diskriminovať komunitu LGBTI. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Podľa aktivistov ide o dôležitý krok smerom k uplatňovaniu práv LGBTI komunity, pretože vo Vietname sa homosexuáli, bisexuáli či transsexuáli často cítia byť vytlačený na okraj spoločnosti.

„Homosexualita sa nedá liečiť, netreba ju liečiť“

Rezort zdravotníctva vo svojom oficiálnom dokumente uvádza, že „homosexualita sa nedá liečiť, nie je ju potrebné liečiť a nedá sa zmeniť“. Vyzvalo tiež zdravotníckych pracovníkov, aby rešpektovali odlišnosti vo vnímaní rodovej identity a sexuálnej orientácie.

Niektorí vraj učia deti, že ide duševnú chorobu

„Nepovažujte homosexualitu, bisexualitu alebo transsexualitu za chorobu,“ píše sa v dokumente ministerstva. Hoci je Vietnam považovaný – v porovnaní s niektorými inými ázijskými krajinami – v otázke LGBTI práv za pomerne progresívnu krajinu, často sa tam šíria dezinformácie o sexuálnej orientácii či rodovej identite, píše AFP. Podľa správy ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch z roku 2020 niektorí pedagógovia a rodičia učia deti, že homosexualita je duševná choroba. Niektorí miestni lekári dokonca tvrdia, že dokážu príslušníkov sexuálnych menšín „vyliečiť“.

Zmena pohlavia legalizovaná v krajine nebola

Vietnam zrušil zákaz manželstiev osôb rovnakého pohlavia v roku 2015, ale tieto zväzky zatiaľ plne nezrovnoprávnil s heterosexuálnymi manželstvami. Doposiaľ nebol zlegalizovaný ani proces zmeny pohlavia, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vietnam lekárom: Nepovažujte homosexualitu, bisexualitu alebo transsexualitu za chorobu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku