eReport.sk
Peter Pellegrini na snímke z videa.
Peter Pellegrini na snímke z videa. Zdroj: fb/pp

VIDEO Pellegrini dal vyhlásenie po voľbách: Som nesmierne hrdý, Hlas je víťazom!

Hlas-SD je víťazom volieb s najväčším počtom získaných starostov a primátorov volených pod politickou značkou. Vyhlásil to predseda mimoparlamentnej strany Peter Pellegrini na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici. Hlas je podľa neho po spojených samosprávnych voľbách podstatne silnejší.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ja nič ja muzikant
  2. Ján Laco, exreprezentant, voľby
  3. nezávislý kandidát na primátora mesta Trenčín Miloš Mičega počas oznámenia svojej kandidatúry v októbrových komunálnych voľbách vo štvrtok 23. júna 2022 v Trenčíne.
  4. Aký bude rok 2023 v politike?
  5. Ján Blcháč. Podporu mu dali strany Hlas–SD a Smer-SD.
  6. Branislav Becík reaguje na zverejnené predbežné neoficiálne výsledky v Nitre v nedeľu 30. októbra 2022.
  7. Juraj Marušiak na archívnej snímke z roku 2015.
  8. Strán nikdy nie je dosť!

„Hlas ako nová politická strana, ktorá je na politickej scéne len dva roky, prešiel včera prvou ostrou skúškou, pretože to boli prvé riadne voľby, keď sa ukázalo, akým spôsobom dokážu naše štruktúry zabojovať o priazeň voličov v jednotlivých regiónoch, mestách a obciach,“ vyhlásil Pellegrini. Voľby podľa neho ukázali životaschopnosť strany.

VIDEO Peter Pellegrini: Náš úspech je ďaľšou motiváciou v práci pre ľudí

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Vyhlásil, že mnohí kandidáti boli úspešní aj vďaka značke Hlas-SD. Za stranu podľa neho zvolili 267 primátorov a starostov a s jej podporou zvolili ďalšie stovky kandidátov. Poukázal aj na úspech vo voľbách do VÚC, či už v prípade nitrianskeho predsedu samosprávneho kraja Branislava Becíka alebo nového šéfa banskobystrického kraja Ondreja Luntera.

„Preto musím povedať, že aj z tohto pohľadu sme jednou z najúspešnejších strán,“ poznamenal Pellegrini. Doplnil, že 2068 poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev radí stranu Hlas k top politickým stranám, ktoré majú najväčší počet získaných mandátov. Výsledky volieb musia podľa neho všetci rešpektovať a nikto ich nemôže spochybniť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini dal vyhlásenie po voľbách: Som nesmierne hrdý, Hlas je víťazom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti