eReport.sk
Elitný expremiér o elitných chlapcoch
Ex premiér SR Eduard Heger. Zdroj: tasr

Američania o sobotných voľbách: Slovenskí voliči nepotrestali vládu Hegera za vysokú infláciu!


Výsledky župných a komunálnych volieb na Slovensku potvrdili status quo, uviedla v nedeľu agentúra AP. Voliči podľa nej nevyužili sobotňajšie hlasovanie k tomu, aby potrestali koaličnú vládu premiéra Eduarda Hegera za vysokú infláciu vyvolanú rastúcimi cenami energií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. členovia volebnej komisie nesú prenosné volebné schránky v Sliači v okrese Zvolen 29. októbra 2022.
  2. Aký bude rok 2023 v politike?
  3. Šéf Smeru-SD Robert Fico na snímke z videa.
  4. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  5. Eva Chmelová
  6. Juraj Marušiak na archívnej snímke z roku 2015.
  7. Na ilustračnej snímke volebná schránka pre komunálne voľby 2022.

AP zdôraznila skutočnosť, že svoje posty obhájilo šesť z doterajších ôsmich županov. Jeden z dvoch nových šéfov krajov (nezávislý kandidát Ondrej Lunter v Banskobystrickom kraji) je pritom synom doterajšieho župana, zatiaľ čo druhý (Branislav Becík v Nitrianskom kraji) bol podporený jednou z opozičných aj koaličných strán (Hlas-SD, Sme rodina).

AP: Slováci uprednostnili stabilitu pred zmenou

Podľa americkej tlačovej agentúry AP to naznačuje, že slovenskí voliči  pri odovzdávaní hlasov v sobotňajších župných voľbách „uprednostnili stabilitu pred zmenou“. AP tiež akcentovala skutočnosť, že príliš neuspeli ani kandidáti krajnej pravice.

Trend kontinuity bol podľa AP badateľný aj v komunálnych voľbách, keď došlo k výmene na poste primátora len v jednom z ôsmich najväčších slovenských miest (v Prešove zvíťazil František Oľha), kde však doterajšia šéfka magistrátu (Andrea Turčanová) nekandidovala.

Američania si všimli aj vyjadrenie Čaputovej

Celkovo najviac starostovských postov po celom Slovensku získali nezávislí kandidáti, sumarizuje AP. Agentúra si v súvislosti s voľbami všimla aj vyjadrenie slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, podľa ktorej výsledky volieb dokazujú, že voliči vo väčšine prípadov odmietli extrémizmus a populizmus a vybrali si skúsených, demokratických kandidátov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Američania o sobotných voľbách: Slovenskí voliči nepotrestali vládu Hegera za vysokú infláciu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: