eReport.sk
Strán nikdy nie je dosť!
Michal Šipoš. Foto: tasr

Šipoš pohorel vo voľbách v rodnom meste: Ľudia jednoznačne chcú, aby poslanci robili prácu v NRSR!


Ľudia chcú, aby parlamentní poslanci robili prácu v Národnej rade (NR) SR. V súvislosti s poslancami, ktorí v sobotných (29.10.) voľbách neúspešne kandidovali do mestských a krajských zastupiteľstiev, to v relácii TV Joj Na hrane vyhlásil šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. nezávislý kandidát na primátora mesta Trenčín Miloš Mičega počas oznámenia svojej kandidatúry v októbrových komunálnych voľbách vo štvrtok 23. júna 2022 v Trenčíne.
  2. Aký bude rok 2023 v politike?
  3. Ján Blcháč. Podporu mu dali strany Hlas–SD a Smer-SD.
  4. Andrej Stančík, štátny tajomník rezortu zahraničia
  5. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  6. Zľava Matúš Šutaj Eštok a Michal Šipoš v televíznom štúdiu.
  7. Juraj Marušiak na archívnej snímke z roku 2015.

Sám neuspel pri opätovnej kandidatúre na mestského poslanca v Starej Ľubovni, čo pripisuje práci v parlamente, pre ktorú nemohol robiť kampaň v teréne.  

Šipoš pripomenul, že prevahu mali nezávislí

Poukázal, že neúspech poslancov parlamentu sa netýkal len tých z klubu OĽANO. „Viacerí poslanci NR SR naprieč politickým spektrom sa nedostali do mestských alebo krajských zastupiteľstiev. Dá sa povedať, že ľudia jednoznačne povedali, že chcú, aby poslanci NR SR robili prácu v národnej rade. A aby sa aktivisti, miestni poslanci alebo ľudia, ktorí žijú v regiónoch, sústredili na lokálnu politiku,“ povedal.

Ako poznamenal, nevidia v tom zásadný problém. Zdôraznil, že od začiatku hovorili, že treba voliť ľudí a nie strany. Aj v týchto voľbách sa podľa neho ukázalo, že zvíťazila drvivá väčšina nezávislých kandidátov.

Poznamenal, že hnutie OĽANO si svoj cieľ obhájiť pozíciu dvoch predsedov samosprávnych krajov splnilo, podarilo sa to Jozefovi Viskupičovi v Trnavskom kraji a Erike Jurinovej v Žilinskom kraji.

Stančík: Do kampane som nevložil ani jediné euro

Nielen šéf klubu OĽANO v spojených samosprávnych voľbách pohorel. Zo známych poslancov NR SR občania nedali dostatočný počet hlasov ani Jurajovi Šeligovi (Za ľudí), Ondrejovi Dostálovi (SaS), Romane Tabák (ex OĽANO), Denise Sakovej (Hlas-SD), Stanislavovi Mizíkovi (ĽSNS) či Andrejovi Stančíkovi (OĽANO), ktorý je už asi mesiac štátnym tajomníkom rezortu zahraničia. Rovnako neuspel ani Tomáš Šudík (OĽANO), ktorý neobhájil post mestského poslanca v meste Hummenné.

Andrej Stančík spolu s kolegom Tomášom Šudíkom na pôde NR SR

Andrej Stančík spolu s kolegom Tomášom Šudíkom na pôde NR SR. V samosprávnych voľbách nedostali od občanov dostatok hlasov v mestách, z ktorých pochádzajú. – Foto: fb/andrej stančík

„Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí mi dali dôveru. Do kampane som nevložil ani jedno euro a priznám sa, že som v júni, keď som s kandidatúrou v tíme Jofa (Jozef Viskupič – pozn. red.) súhlasil, nemal ani poňatia o tom, v akej pozícii budem dnes a na kampaň som preto veľa času nemal. Každopádne svoju prehru beriem s rešpektom a pokorou, pretože ľudia mi dali vysvedčenie a to treba reflektovať a poučiť sa,uviedol na sociálnej sieti Stančík, ktorý kandidoval za poslanca trnavského župného zastupiteľstva.

Dostál: U mňa to tento raz na zvolenie nestačilo

Ondrej Dostál, ktorý kandidoval do zastupiteľstva bratislavského starého mesta zase na svoj volebný neúspech reagoval na sociálnej sieti takto: „Ďakujem za dôveru všetkým, ktorí odovzdali hlas mne alebo mojím spolukandidátom z OKS, či koalícií, ktorých bola OKS súčasťou nielen v Bratislave. U mňa to tento raz na zvolenie nestačilo.“

Šudík: Menšina rozhodla

Neúspešný kandidát na mestského poslanca Šudík zase uviedol, že sa nevzdáva. „Priatelia, ako viete, včera sa mi nepodarilo obhájiť post poslanca MsZ. K postupu mi chýbalo 83 hlasov. V prvom rade ma mrzí veľmi nízka volebná účasť a to, že sa nám nepodarilo mobilizovať voličov pravice, ktorí sú oprávnené demotivaní z ,´veľkej’´ politiky. Menšina rozhodla. Z politického života však neodchádzam. Aj naďalej sa budem snažiť robiť čo najviac pre Humenčanov z pozície poslanca NR SR ale aj ako občiansky aktivista v našom meste,“ komentoval poslanec OĽANO svoj neúspech na východe na sociálnej sieti.

Tabák výsledky rešpektuje

„Rešpektujem výsledky volieb a prajem si v Bratislave /Starom meste aby sa zlepšili podmienky pre šport a cyklotrasy!“takto reagovala na svoj volebný neúspech na sociálnej sieti Tabák, ktorej post starostu bratislavského Starého Mesta však vyfúkol kandidát Matej Vagač.

Zdroj: tasr/eReport


      

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš pohorel vo voľbách v rodnom meste: Ľudia jednoznačne chcú, aby poslanci robili prácu v NRSR!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne