eReport.sk
Peter Pellegrini na snímke z videa.
Peter Pellegrini na snímke z videa. Zdroj: fb/hlas-sd

VIDEO Zmenil Hlas stratégiu? Pellegrini: Slová musia nahradiť činy, podporíme protesty odborárov!


Opozičná strana Hlas-SD sa počas posledných mesiacov príliš nezapájala do protestných aktivít, ktoré organizovali iné opozičné strany. Odmietanie protestov je však aspoň pre tento moment minulosťou a Hlas sa rozhodol pristúpiť k podpore občianskych protestov, ktoré avizovali odborári a ďalšie združenia.

„Hlas – sociálna demokracia podporuje zvolanie občianskych protestov v troch slovenských mestách s apelom, aby začala vláda konečne riešiť kritickú sociálnu situáciu v štáte. Dlhodobo upozorňujeme, že Hegerov kabinet nekoná a venuje sa len medzinárodným témam, pričom doslova kašle na ľudí. Dnešné verejné vystúpenie občianskych združení a predstaviteľov odborov potvrdzuje smutnú skutočnosť, že niet na Slovensku spoločenskej a profesnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala, alebo neignorovala,“ tvrdí strana v tlačovej správe.

Chcú „Lex Slovensko“, vláda ich návrhy už raz zamietla

Vláde nedávno prešiel cez parlament návrh rôznych typov pomoci pre ukrajinských utečencov. Odídenci zo Smeru však tvrdia, že po prijatí zákonných úprav pod mediálnym názvom Lex Ukrajina očakávajú aj prijatie nových opatrení s názvom Lex Slovensko. Malo by ísť predovšetkým o krízovú pomoc slovenským občanom.

„Hlas – sociálna demokracia dlhodobo vyzýva vládu, aby predstavila Lex Slovensko, sociálny plán ako pomôcť rodinám, dôchodcom, zamestnancom či rôznym profesným skupinám prežiť kritické postpandemické časy spojené s vojnovým konfliktom. Blížia sa kritické časy, kedy rast inflácie, cien potravín a energií bude neúnosný a mnoho ľudí sa prepadne na hranicu biedy. Očakávame od predsedu vlády Hegera, že vypočuje volanie po dialógu a zvolá v krátkom čase okrúhly stôl s profesijnými združeniami a odbormi, kde bude vytvorený priestor na dohodu a zároveň z neho vzídu konkrétne návrhy ako zastabilizovať kritickú situáciu v štáte. Zároveň Hlas – sociálna demokracia je pripravený po veľkonočných sviatkoch predstaviť balík sociálnych opatrení, na pomoc ohrozeným sociálnym skupinám a je pripravený aktívne a osobnou účasťou podporiť občianske protesty v troch slovenských mestách,“ uzavrel Hlas.

Pellegrini: Tu niet skupiny, ktorú by vláda neoklamala

Situáciu ohľadne plánovaných aktivít odborárov a ďalších združení komentoval aj líder opozičnej strany a expremiér Peter Pellegrini prostredníctvom videa na sociálnej sieti Hlasu, pričom pripomenul, že slová musia nahradiť činy. Vystúpenie odborárov a občianskych združení potvrdzuje podľa neho skutočnosť, že niet na Slovensku spoločenskej a profesijnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala alebo neignorovala.

VIDEO Peter Pellegrini, líder Hlasu: Slová musia nahradiť činy, podporíme protestné aktivity

Zdroj: fb/hlas-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
  2. Marián Kéry (Smer-SD
  3. Emil Machyna, Marián Magdoško a Valéria Pokorná počas tlačovky OZ KOVO, KOZ, JDS a Asociácie slovenských kúpeľov.
  4. Zľava Denisa Saková, Peter Pellegrini a Richard Raši počas tlačovky Hlasu.
  5. Eduard Heger odovzdáva tašku s chlebom seniorke v Banskej Bystrici.
  6. Pravicoví populisti zlyhali
  7. Uzavrel kartelovú dohodu?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zmenil Hlas stratégiu? Pellegrini: Slová musia nahradiť činy, podporíme protesty odborárov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: