eReport.sk
Uzavrel kartelovú dohodu?
Eduard Heger a Samuel Vlčan počas brífingu po návšteve pekárenskej a mlynárskej výrobňe Penam v Nitre 13. apríla 2022. Foto: tasr

VIDEO Smerák si podal Hegera s Vlčanom: Postavili sa vedľa pekárov a bez hanby potvrdili jediné!


Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč v reakcii na spoločnú tlačovú konferenciu premiéra Eduarda Hegera, ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (obaja OĽANO) a zástupcov spoločnosti Penam Slovakia, a.s. uviedol, že sme sa ani dnes od vládnych predstaviteľov nič nedozvedeli. Takáč očakával, že Heger s Vlčanom predstavia konkrétnu pomoc potravinárom, poľnohospodárom a ich zákazníkom, no k ničomu takému podľa jeho názoru nedošlo.

„Heger s Vlčanom sa postavili vedľa pekárov a bez hanby hovorili o akejsi pomoci slovenským potravinárom, poľnohospodárom a dokonca aj zákazníkom. Potvrdili jediné – neschopnosť ministra Vlčana viesť agrorezort. Nedokázal premiérovi totiž ani len vysvetliť, že doterajšie opatrenia sú iba kozmetické, priam marketingové kroky. Eduard Heger si doteraz myslí, že agrominister dohodol stabilnú cenu 13 potravín. Samuel Vlčan mu buď nevysvetlil, alebo zatajil, že zastabilizoval len marže obchodníkov, určite nie ceny,“ uviedol Takáč v tlačovej správe.

Vláda vraj neponúka rýchle a účinné riešenie

Takáč síce pripúšťa, že možnosť čerpania financií z eurofondom môže byť dlhodobým riešením, no jedným dychom dodáva, že okamžité riešenie, ktoré si dotknuté subjekty pýtajú, je kvôli „neschopnosti vlády“ v nedohľadne: „Na tlačovke sa oháňali otvorenými výzvami, z ktorých poľnohospodári a potravinári môžu čerpať eurofondy. Kým sa však do výzvy zapoja a projekt prefinancujú, môžu prejsť aj tri roky. Táto vládna „pomoc“ súčasnú krízu naozaj nevyrieši. Ide o dlhodobé opatrenie, výrobcovia potravín však nutne potrebujú rýchle a účinné riešenia.“

Smer už skôr ponúkol „kuchársku knihu“ s riešeniami

Takáč pripomína, že by si vláda možno uľahčila prácu, keby si zobrala inšpiráciu z opatrení, ktoré ponúka strana Smer-SD. „V zásade sme sa od premiéra ani agroministra nič nové nedozvedeli. Pekári akurát ocenili, že si ich prišli vypočuť. V tejto dobe však už mohli reálne pekárom a iným výrobcom potravín pomôcť. Stačilo, aby sa nechali inšpirovať našou ´kuchárskou knihou´, v ktorej sme vláde ponúkli jedenástku okamžitých opatrení,“ uzavrel podpredseda Smeru.

Premiér Heger počas stretnutia s vedením spoločnosti Penam Slovakia v Nitre, za účasti agroministra Vlčana okrem iného povedal, že obyvatelia Slovenska sa nemusia obávať nedostatku potravín ani nedostatku surovín na výrobu potravinárskych produktov.

VIDEO Nedostatok potravín ľuďom na Slovensku nehrozí, ubezpečuje premiér

Zdroj: video tasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).
  2. Dochádza im trpezlivosť.
  3. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
  4. Marián Kéry (Smer-SD
  5. Emil Machyna, Marián Magdoško a Valéria Pokorná počas tlačovky OZ KOVO, KOZ, JDS a Asociácie slovenských kúpeľov.
  6. Eduard Heger odovzdáva tašku s chlebom seniorke v Banskej Bystrici.
  7. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  8. Populizmus miesto pomoci

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smerák si podal Hegera s Vlčanom: Postavili sa vedľa pekárov a bez hanby potvrdili jediné!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: