eReport.sk
Letáky, ktoré zverejnila polícia v súvislosti s návštevou pápeža.
Letáky, ktoré zverejnila polícia v súvislosti s návštevou pápeža. Foto: polícia

VIDEO Na toto zabudnite! Polícia vydala odporúčania k pápežovej návšteve

Polícia odporúča návštevníkom podujatí s pápežom Františkom na Slovensku vytlačiť si vstupenku. Zároveň upozorňuje, že na vstup je potrebný aj občiansky preukaz. Kovové predmety treba mať na jednom mieste.

Na podujatia s pápežom sa môžu plne zaočkovaní záujemcovia registrovať do nedeľnej polnoci. Prihlásiť sa možno do Šaštína, Prešova a Košíc.

„Vstupenku na podujatie majte pripravenú, odporúčame vám ju mať vytlačenú. Mobil sa vám môže vybiť alebo pokaziť. Na vstup na podujatie budete potrebovať aj občiansky preukaz, v žiadnom prípade si ho nezabudnite doma,“ uviedla vo videu na sociálnej sieti hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Označovanie sektorov na štadióne Lokomotíva v Košiciach pred príchod pápeža.
  2. Pápež František a maďarský premiér Viktor Orbán si vymieňajú dary počas stretnutia 12. septembra 2021 v Budapešti.
  3. Protest v Bratislave za odluku cirkvi.
  4. Vítanie pápeža na bratislavskom letisku.
  5. Zvon v kostole sv. Martina v obci Ivanka pri Nitre 11. apríla 2019.
  6. František na ekumenickom stretnutí na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.
  7. František vystupuje z lietadla po prílete na bratislavskom letisku.

Návštevníkov upozornila, aby si nebrali so sebou zakázané predmety. Podľa stránky Konferencie biskupov Slovenska ide napríklad o nože, zbrane, repliky zbraní, ostré predmety či sklenené fľaše. Rovnako nie sú povolené drony. „Vlajky môžu byť upevnené iba na drevených alebo plastových tyčiach v dĺžke nie viac ako jeden meter. Povolené sú aj dáždniky,“ doplnila Bárdyová.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Návšteva pápeža Františka na Slovensku sa začína v nedeľu, potrvá do stredy (15. 9.). Svätý Otec zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Počet prihlásených ľudí sa blíži k 100-tisíc

Na podujatia s pápežom sa môžu plne zaočkovaní záujemcovia registrovať do nedeľnej polnoci. Prihlásiť sa možno do Šaštína, Prešova a Košíc. Bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú. Ako v nedeľu na obed potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara, počet prihlásených ľudí sa blíži k 100.000.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Na toto zabudnite! Polícia vydala odporúčania k pápežovej návšteve

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php