eReport.sk
Béla Bugár. Foto: tasr

Bugár: Žiaľ, aj prípravy na návštevu pápeža Františka sú chaotické

Návšteva pápeža znamená pre veriacich posilnenie viery i poctu pre celú krajinu. Uviedol to bývalý predseda Mosta-Híd Béla Bugár v súvislosti s návštevou pápeža Františka na Slovensku.

„Návšteva pápeža pre veriacich aj v dobrých časoch znamená posilnenie ich viery a veľkú poctu pre celú krajinu, ktorú navštívi. Mnohí si pamätáme nadšenie, ktoré sprevádzalo prvú návštevu Jána Pavla II. Najmä jeho prvú návštevu, keď nám po páde predchádzajúceho režimu prinášal nádej, že budovanie krajiny na demokratických princípoch zvládneme,“ skonštatoval Bugár.

Béla Bugár vyzval ľudí, aby boli počas stretnutia s pápežom opatrní a ohľaduplní.

Podčiarkol, že ľudia aj v týchto časoch potrebujú podobnú podporu. Poukázal na dôsledky pandémie, ktorá podľa neho ľudí unavila, ale aj na opatrenia vlády, ktoré označil za chaotické.

„Žiaľ, aj prípravy na návštevu pápeža Františka sú chaotické, ľudia si nemôžu byť istí, či o ich bezpečnosť a zdravie bude dostatočne postarané,“ poznamenal a vyzval ľudí, aby boli počas stretnutia s pápežom opatrní a ohľaduplní. „Prejavujeme tým úctu a vďaku Svätému Otcovi za jeho návštevu práve počas pandémie,“ uzavrel.

Pápež František na septembrovej (12. – 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Označovanie sektorov na štadióne Lokomotíva v Košiciach pred príchod pápeža.
  2. Protest v Bratislave za odluku cirkvi.
  3. Ako je toto možné?
  4. Zvon v kostole sv. Martina v obci Ivanka pri Nitre 11. apríla 2019.
  5. Eduard Heger počas videopríhovoru.
  6. Letáky, ktoré zverejnila polícia v súvislosti s návštevou pápeža.
  7. František vystupuje z lietadla po prílete na bratislavskom letisku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bugár: Žiaľ, aj prípravy na návštevu pápeža Františka sú chaotické

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php