eReport.sk
Stĺp na ostrove Wight, foto: shutterstock

VIDEO Na ostrove Wight našli ďalší lesknúci sa stĺp! Prilákal obrovské davy ľudí

Lesknúci sa stĺp podobný tým, ktoré našli ľudia v Spojených štátoch a na kopci v Rumunsku, spozorovali na ostrove Wight pri južnom pobreží Anglicka. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra AFP.

Zrkadliaci stĺp s vrcholom v tvare pyramídy objavili na pláži Compton na ostrove Wight v nedeľu ráno a prilákal obrovské davy ľudí. Vyvolal aj špekulácie, ako sa tam dostal.

https://www.youtube.com/watch?v=Qqqn3buZAmo

Zdroj: YouTube.com

Podobne vyzerajúci lesklý objekt vsadený do zeme sa nakrátko objavil koncom minulého mesiaca v púšti amerického štátu Utah, potom sa o niekoľko dní našli dva ďalšie v južnej Kalifornii a v Rumunsku. Nález prvého stĺpa podnietil fantáziu hľadačov UFO (neidentifikovaných lietajúcich objektov), zástancov konšpiračných teórií a fanúšikov klasického sci-fi filmu „2001: Vesmírna odysea“, kde je scéna s podobným zvláštnym mimozemským monolitom.

Človek, ktorý to tam dal, dobre vie, čo robí…

K osadeniu kovového stĺpa v Utahu sa prihlásil anonymný kolektív umelcov, ale k tým v Rumunsku a na ostrove Wight sa neprihlásil nikto. Niektorí miestni obyvatelia v Rumunsku označili stĺp na kopci za úbohú napodobeninu monolitu z Utahu. Obyvatelia z okolia pláže Compton boli najprv na monolit zvedaví, ale potom takisto dospeli k záveru, že ide len o repliku.

„Človek, ktorý to tam dal, dobre vie, čo robí,“ povedal Tom Dunford, ktorý v nedeľu ráno na prechádzke so psom narazil na pláži na 2,2 metra vysoký lesklý stĺp. „Niekto sa pohráva, je to kanadský žartík. Neverím žiadnej z tých konšpiračných teórií,“ dodal Dunford pre britskú televíziu Sky News. Obyvateľka ostrova Wight Alexia Fishwicková dielo scharakterizovala ako „neuveriteľne pôvabné“, ale pre stanicu BBC uviedla: „Veľa ľudí prešlo okolo a nevšímalo si ho.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Na ostrove Wight našli ďalší lesknúci sa stĺp! Prilákal obrovské davy ľudí

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti