eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: tasr

VIDEO Mikulec vyšetrovateľom: Budem robiť všetko preto, aby ste mohli slobodne robiť to, čo robíte!

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) podporil všetkých čestných vyšetrovateľov, policajtov, prokurátorov i sudcov a poprosil ich, aby sa nevzdávali. Premiér Eduard Heger (OĽANO) poprosil občanov o trpezlivosť, myslí si, že boj o právny štát na Slovensku vrcholí. Premiér aj vicepremiér Igor Matovič spolu s poslaneckým klubom OĽANO deklarovali podporu ministrovi vnútra pri pokuse o jeho odvolanie.

Mikulec na štvrtkovej tlačovej konferencii odkázal expremiérovi a šéfovi opozičného Smeru-SD Robertovi Ficovi, že jeho nominanti sa priznávajú k “ohavnostiam” jeho vlády.

Šéf rezortu vnútra opäť rečnil o uvoľnených rukách

Minister tiež odkázal čestným vyšetrovateľom, aby sa nevzdávali. “Nevzdávajte to, neexistuje lepší dôkaz o tom, že si robíte kvalitne svoju prácu ako to, že Robert Fico na vás útočí. Ja ako minister vnútra vám vyjadrujem svoju podporu a budem robiť všetko preto, aby ste mohli slobodne robiť to, čo robíte a aby ste naozaj mali uvoľnené ruky,” vyhlásil.

Heger: Očista je proces, ktorý potrebuje svoj čas

Matovič povedal, že zákon musí platiť pre každého a za Mikulcovho pôsobenia na čele rezortu vnútra sa podľa neho ukazuje, že sa to napĺňa. Mikulec má aj podporu premiéra.

Pokusy o jeho odvolávanie sú podľa Hegera odpoveďou, že vláda napĺňa sľub o rozviazaní rúk orgánom činným v trestnom konaní. “Očista je proces, ktorý potrebuje svoj čas. Aj to, že každý deň vidíme opozičných predstaviteľov, teda bývalých čelných predstaviteľov vlád, značí, že zápas o právny štát vrcholí. Potrebujeme vydržať, nechať priestor orgánom činným v trestnom konaní, aby mohli naďalej pokojne pracovať,” povedal premiér.

VIDEO Stanovisko OĽANO, Mikulca, Matoviča aj Hegera k mimoriadnej schôdzi

Zdroj: fb/olano

Vo štvrtok počas schôdze NR SR sa začalo odvolávanie ministra vnútra Smerom-SD. Mikulcovi strana vyčíta viacero vecí, od podozrení z korupcie až po situáciu v jeho rezorte a v bezpečnostných zložkách. Odvolávať ho plánovali už trikrát za posledné mesiace, no ani na jednej z mimoriadnych schôdzí nebolo plénum uznášaniaschopné. Tri návrhy sa preto presunuli na záver riadnej septembrovej schôdze.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec
  2. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
  3. Zľava Michal Šípoš, Igor Matovič a Roman Mikulec.
  4. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)
  5. Prázdne poslanecké lavice.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti