eReport.sk
Igor Matovič vyrobil plagát. Podľa Kollára tým nič neporušil. Zdroj: NR SR

Chaos v parlamente. Matovič maľoval plagát, Kollár kričal na poslancov, smeráci burácali!

Dalo sa očakávať, že na dnešnom rokovaní národnej rady bude horúco. Na programe je totiž vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. V zuboch ho má najmä expremiér Robert Fico, ktorý viedol v parlamente plamennú reč. Igor Matovič, ktorý v pléne tiež sedel, však nezostal nič dlžný svojej povesti.

Fico vo svojom vystúpení kritizoval Mikulca kvôli vojne v bezpečnostných zložkách, ale aj iným veciam. „Pán minister, ak ste už zobrali post ministra vnútra Slovenskej republiky a nechcete priznať zodpovednosť za konflikt záujmov, keď ste zadávali zákazky svojej rodine…,“ začal vyratúvať Fico, ale myšlienku nedokončil. Prerušilo ho burácanie smeráckych poslancov, ktorí videli, čo sa deje za jeho chrbtom. Minister financií Igor Matovič totiž vedľa Fica zavesil plagát: „Vrah na rohu ulice o morálke káže.“

– Foto: NR SR

Opoziční poslanci upozorňovali, že takéto „pomôcky“ sú v pléne zakázané. Urobil tak ešte bývalý predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý chcel klepnúť po prstoch práve Igorovi Matovičovi, ktorý neraz priniesol do parlamentu rôzne plagáty.

Kollár však problém nevidí. „Prosím vás pekne, kolegovia, upokojte sa. Prečítajte si rokovací poriadok. Máme tam jasne napísané, že nesmieme vnášať. Pán minister nič nevniesol,“ upozornil predseda parlamentu Boris Kollár nespokojných poslancovi. „On to vyrobil, hej?“ čudoval sa Fico. „On to vyrobil tu a tým pádom neporušil rokovací poriadok,“ odbil ho Kollár a začala sa slovná prestrelka.

V parlamente sa strhla hádka. Dôvodom bol plagát, ktorý vyrobil priamo v pléne Matovič. – Foto: NR SR

Nespokojní poslanci hučali, Kollár stratil nervy a zvýšil hlas. „Ak chcete, aby pán poslanec Fico pokračoval ďalej, tak sa upokojte, lebo preruším schôdzu na hodinu,“ vyhrážal sa predseda strany Sme rodina. Svojich poslancov tak nakoniec upokojoval samotný Fico. „Nechajte tak. Prosím vás, čo čakáte od plagiátorov. Jeden ani druhý nemajú vzdelanie, ani nič,“ vysmieval sa Kollárovi a Matovičovi. To už predsedovi parlamentu načisto praskli nervy. „Čo čakáme od mafiánov, že pán Fico,“ podpichol šéf Sme rodina, ktorému je tiež vyčítaná jeho minulosť a kontakty na podsvetie. „Lepšie byť mafiánom, ako plagiátorom,“ zaperlil Fico. „Tak to vám gratulujem,“ uzavrel Kollár.

Čítajte viac:

  1. Prázdne poslanecké lavice.
  2. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.

Predseda Smeru sa však vrátil k tomu, že sa môžu plagáty vyrábať priamo v pléne. „Je trápne vykladať rokovací poriadok tak, že nemôžete sem nič vniesť, ale čo si tu vyrobíte, to tu môžete mať. Takže na budúce si sem prinesieme stometrové plátno a farby a budeme si tu maľovať. Môžeme?“ obrátil sa na Kollára. „Určite budeme meniť tento poriadok,“ sľúbil predseda parlamentu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti