eReport.sk
Roman Mikulec
Roman Mikulec (OĽANO). Zdroj: youtube

Nové pravidlá pri voľbe prezidenta Policajného zboru? Mikulec by bol rád, keby mal na výber väčší dosah

Príprava nového spôsobu voľby prezidenta Policajného zboru (PZ) je podľa ministra vnútra Romana Mikulca v procese. Bol by rád, keby mal ako šéf rezortu na výber väčší dosah. Poukázal pritom na skúsenosti z posledných mesiacov, ale aj debatu odbornej verejnosti.

„Zatiaľ máme platnú legislatívu, ktorá nám hovorí o tom, že by sme mali vyhlásiť výberové konanie. Teraz sa však uskutočňuje diskusia o tom, akým spôsobom to môže vyzerať do budúcna. Počkám si na odporúčania a podľa toho sa potom zariadime,” uviedol Mikulec na piatkovej tlačovej konferencii.

Napriek deklarovanej snahe posilniť pri voľbe policajného prezidenta vplyv ministra vnútra Mikulec nevylúčil zachovanie verejného vypočutia. Policajný zbor vedie po odchode Petra Kovaříka dočasný policajný prezident Štefan Hamran. Riadne výberové konanie na nového policajného prezidenta má byť vyhlásené do 30 dní od zániku funkcie. 

Prečítajte si:

  1. Minister vnútra SR Roman Mikulec
  2. Zľava Michal Šípoš, Igor Matovič a Roman Mikulec.
  3. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
  4. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec

Podľa súčasného zákona vymenúva policajného prezidenta minister vnútra na základe výberového konania pred odbornou komisiou a po verejnom vypočutí vo Výbore Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ak tento výbor odporučí jeho vymenovanie. Funkčné obdobie trvá štyri roky.

Mikulec pri oznámení Hamranovho poverenia informoval, že do legislatívneho procesu sa budú snažiť čo najskôr dostať nové pravidlá voľby policajného prezidenta. Zámer zmeniť výber šéfa polície obsahuje aj programové vyhlásenie vlády.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti