tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Prázdne poslanecké lavice.
Prázdne poslanecké lavice. Ilustračná snímka: tasr

Za čo berú platy? Ráno bolo v pléne asi sedem poslancov, popoludní opäť väčšina politikov chýbala!

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) posunul tradičnú Hodinu otázok. V pléne totiž pri jej začatí nebol premiér Eduard Heger (OĽANO). Okrem odpovedí na otázky by mal predseda vlády tiež informovať o tom, kto bude odpovedať za ostatných členov vlády.

Chýbali i viacerí ministri, ako aj väčšina poslancov. Premiér spolu s ministrami Romanom Mikulcom a Igorom Matovičom i poslancami za OĽANO mali totiž v čase začiatku Hodiny otázok tlačovú konferenciu. Legitímnou otázkou je, prečo ju nezorganizovali skôr. Obedňajšia prestávka totiž bolo vyhlásená na pravé poludnie a Hodina otázok je tradične vždy vo štvrtok o 14.00 h…

„Na Hodine otázok musia byť prítomní všetci členovia vlády. Ak sa bude na Hodine otázok diskutovať len o určitom probléme, stačí, ak bude prítomný príslušný člen vlády. V odôvodnených prípadoch môže predseda vlády určiť, ktorý člen vlády bude za neprítomného člena vlády na otázky odpovedať, alebo oznámi, že bude na ne odpovedať sám,“ píše sa v rokovacom poriadku NR SR.

Už hneď vo štvrtok ráno o 9.00 hodine, kedy sa schôdze tradične okrem utorka začínajú, zívala rokovacia sála prázdnotou. Prvý rečník sa prihováral približne siedmym voleným zástupcom ľudu…

Na záver malá poznámka. Ruku na srdce, komu by šéf v zamestnaní toleroval takéto meškanie, keď vás nadriadený včas vopred informuje, že chce s vami rokovať na porade so začiatkom o 9.00 h?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Michal Šípoš, Igor Matovič a Roman Mikulec.
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec
  3. Poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD)
  4. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za čo berú platy? Ráno bolo v pléne asi sedem poslancov, popoludní opäť väčšina politikov chýbala!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku