eReport.sk
Igor Matovič počas snemu OĽANO. Foto: tasr

VIDEO Matovič sa ospravedlnil, bol guľou na nohe: OĽANO musí nabrať odvahu a postaviť sa Ficovi!

AKTUALIZOVANÉ – Pri príležitosti 10. výročia vzniku hnutia OĽANO sa konal v hoteli Bôrik v Bratislave jeho snem. S príhovorom vystúpil zakladateľ hnutia a líder Igor Matovič. Vyzval na odvahu aj pokoru, venoval sa aj osobe šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý si podľa neho chce ukradnúť hodnoty 17. novembra.

Členom hnutia a hosťom sa prihovoril aj premiér Eduard Heger, minister životného prostredia Ján Budaj (obaja OĽANO), tiež zakladajúci členovia hnutia Erika Jurinová, Jozef Viskupič a Martin Fecko. Prihovorili sa aj predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová a cez videoodkaz aj predseda Sme rodina Boris Kollár. Ten pripomenul, že Sme rodina je “OĽANO pozitívna”. Vystúpili aj minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) či podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga.

VIDEO Tlačovka po sneme pri príležitosti 10. výročia hnutia OĽANO

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

Slovensko je podľa Matoviča silnou krajinou silných ľudí. Vyzval nepoľaviť v boji za krajinu, kde ľudia budú môcť žiť s pocitom právneho štátu. Nemôžeme sa podľa neho nechať umlčať “krikom a kvikom mafiánskych poskokov”. Treba sa podľa neho chopiť odvahy, no zároveň s pokorou plniť sľuby. Matovič sa ospravedlnil členom hnutia za to, že bol “guľou na nohe” OĽANO, keď bol premiérom. Pripomenul, že veľakrát mal osobnú túžbu to vzdať. Verí, že si v koalícii partneri nájdu k sebe viac cestu.

OĽANO chce na expremiérov udrieť v parlamente

Matovič sa vo svojom príhovore venoval aj osobe šéfa Smeru-SD. Vyhlásil, že Fico počas vlád Smeru-SD dovolil mafii ovládnuť štát. Kritizoval, že dnes na námestiach burcuje pod rúškom sviatku 17. novembra, pretože má podľa Matoviča strach o svoju slobodu. Hnutie OĽANO musí podľa neho nabrať odvahu a postaviť sa Ficovi, vysvetľovať prešľapy jeho vlády. Avizoval, že sa budú zvolávať mimoriadne zasadnutia Národnej rady SR, kde chcú pomenovávať zločiny, ktoré podľa neho napáchal Fico, ako aj expremiér Peter Pellegrini.

Heger: Občania sa k nám v každých voľbách priznali

Matovič si tiež myslí, že Fico je zodpovedný za smrť tisícov ľudí, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19, pretože napríklad pred rokom ľudí burcoval proti opatreniam.

Premiér sa vo svojom príhovore poďakoval všetkým občanom, ktorí hnutiu počas desiatich rokov vyjadrujú svoju podporu. “Preferencie počas volebného obdobia nám nezvyknú priať, ale som vďačný že občania sa k nám v každých voľbách priznali,” skonštatoval.

FOTO Zábery zo snemu hnutia OĽANO

GALÉRIA – Foto: tasr

Heger pripomenul, že Matovič priniesol do slovenskej politiky niekoľko odvážnych inovácií, napríklad priamočiary a odvážny boj proti korupcii, či spôsob zostavovania kandidátnej listiny. Hnutie OĽANO prinieslo podľa neho to, že politika sa otvorila komukoľvek, kto chce do nej vojsť.

VIDEO Heger: Chcem sa poďakovať všetkým našim členom za spoluprácu

Matovič vraj rád prepustí líderstvo v hnutí inému

Líder OĽANO Igor Matovič uviedol, že je kedykoľvek ochotný prepustiť svoje miesto predsedu hnutia tomu, kto bude mať medzi členmi väčšiu podporu. “Každé hnutie alebo strana by si malo dávať priebežne otázku, či človek, ktorý vedie hnutie, je správny človek. Sebareflexia by mala byť permanentná,” povedal Matovič na tlačovej konferencii. Bude rád, keď sa táto otázka otvorí ešte v stredu večer počas pokračujúcich diskusií na sneme. “Som kedykoľvek ochotný prepustiť miesto komukoľvek inému, kto získa väčšiu podporu medzi našimi členmi,” deklaroval. Zároveň dodal, že členovia predsedníctva sa voliť nebudú, pokiaľ sa neukončí “poctivá diskusia” na sneme.

Nechceli dovoliť, aby Smer pošpinil odkaz 17. novembra

Snem si OĽANO podľa Matoviča zvolalo na 17. novembra, pretože v tento deň si zorganizoval snem aj Smer-SD. Podľa Matoviča nechceli dovoliť, aby Smer-SD pošpinil odkaz 17. novembra. Podobne ako v príhovore na sneme Matovič zopakoval, že jeho hnutie musí dosiahnuť, aby sa mafia opätovne už nikdy viac nevrátila do vlády.

Matovič verí, že vo voľbách budú opäť úspešní

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa poďakoval občanom, ktorí hnutiu počas desiatich rokov fungovania preukazovali dôveru. “Sme si veľmi vedomí záväzku, ktorý ste nám zverili vo voľbách v roku 2020,”  povedal. Matovič dodal, že hoci preferencie máva OĽANO nízke, vždy získali vo voľbách slušný výsledok. Je presvedčený, že výsledok vo voľbách bude výrazne väčší ako súčasné preferencie.

VIDEO Matovič: Máme na to, aby sme opäť voľby vyhrali

Budaj: OĽANO je odvážny politologický konštrukt

Premiér sa poďakoval členom klubu hnutia OĽANO za to, že je stabilný, drží slovo a podporuje reformy. Vyzdvihol tiež prácu jednotlivých rezortov. Pandémia je podľa neho skúškou pokory, pretože si pýta nepopulárne opatrenia. Je rád, že hnutie OĽANO silne stojí za reformami.

Budaj označil hnutie OĽANO za odvážny politologický konštrukt. Pripomenul tiež, že dnes stojíme pred ďalšími revolúciami, napríklad nás čaká digitálna, environmentálna či revolúcia novej dôvery a solidarity. Slovensko dnes podľa neho trpí zášťou, hnevom a sloboda sa stala možnosťou nenávidieť, ponížiť, dehumanizovať. Vyzval, aby štát nebol trestajúci, ale aj solidárny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  2. ROZHOVORY S MIMI ŠRAMOVOU
  3. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  4. Dav protestujúcich ľudí čaká na príhovor predsedu strany SMER-SD Roberta Fica.
  5. Študenti počas protestného pochodu Univerzity Komenského proti novele vysokoškolského zákona v Bratislave v utorok 16. novembra 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič sa ospravedlnil, bol guľou na nohe: OĽANO musí nabrať odvahu a postaviť sa Ficovi!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti