eReport.sk
Igor Matovič na proteste proti korupcii na námestí SNP v Bratislave 10. decembra 2014. Foto: tasr

Blíži sa koniec koalície? Matovičovo hnutie hovorí o ukončení spolupráce so SaS!

Dobré zmluvy robia dobrých partnerov a vyhrážanie sa nedodržiavaním koaličnej zmluvy je začiatkom konca normálnej spolupráce. Tvrdí to hnutie OĽANO v reakcii na SaS, ktorá si na zvýšenie daní uplatnila veto. Ak sa nebude rešpektovať, koaličná zmluva podľa strany stráca zmysel.

„Chceme veriť, že strana SaS pochopí, že umením politiky nie je vydieranie a hádzanie sa o zem, ale kompromis. O to viac, ak ide o pomoc, na ktorú rodiny dlho čakajú,“

Peter Dojčan

OĽANO dodalo, že nerozumie postoju SaS. „Nejde o zvyšovanie, ale prakticky znižovanie daní pre bežných ľudí, rodičov detí, vďaka daňového bonusu. Programové vyhlásenie vlády však pripúšťa možnosť vyššieho zdaňovania oligopolov a monopolov, čo považujeme za vhodný zdroj príjmov na vykrytie balíka masívnej sociálnej pomoci rodinám,“ doplnil Dojčan. Pokiaľ strana SaS považuje nedotknuteľnosť záujmov najbohatších firiem za svoju „červenú čiaru“, mala sa ju podľa hnutia do programového vyhlásenia pokúsiť presadiť.

Remišová kritizuje návrh SaS

Šéfka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová označila Sulíkov návrh za „trucpodnik“ koaličným partnerom, keďže prišiel po viac ako troch mesiacoch, v záverečných fázach intenzívnych rokovaní. „Kde boli politici strany SaS takmer štyri mesiace, keď sme od rána do večera rokovali o opatreniach a pomoci ľuďom? Stále verím, že SaS podporí daňový bonus, pretože daňový bonus prináša zníženie daní pre pracujúcich rodičov,“ skonštatovala v stanovisku pre TASR.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  4. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blíži sa koniec koalície? Matovičovo hnutie hovorí o ukončení spolupráce so SaS!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti