eReport.sk
Klamstvá zostanú klamstvami
Zľava Michal Šimečka a Martin Hojsík. Foto: tasr

TOTO NEČAKALI! Progresívci Hojsík a Šimečka obvinili Fica a “cvakli” naprázdno!


Prepočítali sa! Europoslanci Progresívneho Slovenska (PS) Martin Hojsík a Michal Šimečka vyzvali Stranu európskych socialistov (PES), aby vylúčili Smer zo svojich štruktúr. Dôvodom na vyhadzov mala byť podľa nich spolupráca Smeru s extrémistami z Uhríkovej Republiky a Kotlebovej ĽSNS pri organizovaní protestu v Košiciach. Eurosocialisti z Bruselu však nad ich požiadavkou iba mávli rukou.

Strana európskych socialistov potvrdila, že list od slovenských europoslancov dostali. Správu od členov liberálnej frakcie europarlamentu Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE), kam patrí Hojsík a Šimečka, však socialisti nezobrali vážne. Smer sa vylučovať po výzve od konkurentov rozhodne nechystajú. „Sme si vedomí listu a obvinení politických odporcov Smeru v Európskom parlamente. Na falošné tvrdenia v liste už Smer reagoval a vec považujeme za objasnenú,“ reagovala pre portál Aktuality.sk strana PES.

K iniciatíve členov PS sa pripojili aj ďalší šiesti europoslanci z iných strán. A to Vladimír Bilčík a Michal Wiezik zo Spolu, Ivan Štefanec a Miriam Lexmann z KDH, Peter Pollák z OĽaNO i odídenkyňa z SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

V popredí Michal Šimečka.

List do Bruselu posielal eurosocialistom aj podpredseda Progresívneho Slovenska a člen ALDE v Europarlamente Michal Šimečka. – Foto: tasr

Protiočkovací protest s extrémistami?

V liste Hojsíka, Šimečku a spol. adresovanom európskym socialistom stojí, že Smer organizuje 1. septembra v Košiciach protest proti očkovaniu s “fašistickými stranami” ĽSNS a Republika. Líder Republiky Milan Uhrík koncom júla médiám skutočne oznámil, že sa spoločne s Ficom dohodli na masovom proteste. „Áno, dokázali sme rokovať, prekonať drobné rozdiely a zjednotiť sa v podpore spoločného protestu. Nejdeme politikárčiť a súťažiť o to, kto tam bude mať viac straníckych vlajok. Budeme tam všetci spolu, slušne ako občania za občanov,“ uviedol vtedy Uhrík.

Fico však nedávno uviedol, že protest pred ústavným súdom nie je proti očkovaniu, ale proti porušovaniu princípov právneho a strana Smer-SSD ho organizuje sama. „Nie je žiadny organizačný výbor, nie je žiadna dohodnutá politická spolupráca s nikým. Smer-SD nemôže niesť zodpovednosť za nepravdivé vyhlásenia iných,“ napísal na sociálnej sieti v reakcii na obvinenia progresívcov Fico, ktorý sa však predtým od Uhríkových slov verejne nedištancoval.

Zdroj: fb/robertficosk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO NEČAKALI! Progresívci Hojsík a Šimečka obvinili Fica a “cvakli” naprázdno!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných