eReport.sk
Zľava Michal Šimečka a Martin Hojsík.
Zľava Michal Šimečka a Martin Hojsík. Foto: tasr

TOTO NEČAKALI! Progresívci Hojsík a Šimečka obvinili Fica a „cvakli“ naprázdno!

Prepočítali sa! Europoslanci Progresívneho Slovenska (PS) Martin Hojsík a Michal Šimečka vyzvali Stranu európskych socialistov (PES), aby vylúčili Smer zo svojich štruktúr. Dôvodom na vyhadzov mala byť podľa nich spolupráca Smeru s extrémistami z Uhríkovej Republiky a Kotlebovej ĽSNS pri organizovaní protestu v Košiciach. Eurosocialisti z Bruselu však nad ich požiadavkou iba mávli rukou.

Strana európskych socialistov potvrdila, že list od slovenských europoslancov dostali. Správu od členov liberálnej frakcie europarlamentu Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE), kam patrí Hojsík a Šimečka, však socialisti nezobrali vážne. Smer sa vylučovať po výzve od konkurentov rozhodne nechystajú. „Sme si vedomí listu a obvinení politických odporcov Smeru v Európskom parlamente. Na falošné tvrdenia v liste už Smer reagoval a vec považujeme za objasnenú,“ reagovala pre portál Aktuality.sk strana PES.

K iniciatíve členov PS sa pripojili aj ďalší šiesti europoslanci z iných strán. A to Vladimír Bilčík a Michal Wiezik zo Spolu, Ivan Štefanec a Miriam Lexmann z KDH, Peter Pollák z OĽaNO i odídenkyňa z SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

V popredí Michal Šimečka.

List do Bruselu posielal eurosocialistom aj podpredseda Progresívneho Slovenska a člen ALDE v Europarlamente Michal Šimečka. – Foto: tasr

Protiočkovací protest s extrémistami?

V liste Hojsíka, Šimečku a spol. adresovanom európskym socialistom stojí, že Smer organizuje 1. septembra v Košiciach protest proti očkovaniu s „fašistickými stranami“ ĽSNS a Republika. Líder Republiky Milan Uhrík koncom júla médiám skutočne oznámil, že sa spoločne s Ficom dohodli na masovom proteste. „Áno, dokázali sme rokovať, prekonať drobné rozdiely a zjednotiť sa v podpore spoločného protestu. Nejdeme politikárčiť a súťažiť o to, kto tam bude mať viac straníckych vlajok. Budeme tam všetci spolu, slušne ako občania za občanov,“ uviedol vtedy Uhrík.

Europoslanci z cudzej frakcie chceli vylúčiť Smer z radov európskych socialistov:

  1. Europoslankyňa Miriam Lexmann.
  2. Robert Fico sa víta s ľuďmi v Košiciach
  3. Protest za dekriminalizáciu marihuany.
  4. Michal Šimečka

Fico však nedávno uviedol, že protest pred ústavným súdom nie je proti očkovaniu, ale proti porušovaniu princípov právneho a strana Smer-SSD ho organizuje sama. „Nie je žiadny organizačný výbor, nie je žiadna dohodnutá politická spolupráca s nikým. Smer-SD nemôže niesť zodpovednosť za nepravdivé vyhlásenia iných,“ napísal na sociálnej sieti v reakcii na obvinenia progresívcov Fico, ktorý sa však predtým od Uhríkových slov verejne nedištancoval.

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO NEČAKALI! Progresívci Hojsík a Šimečka obvinili Fica a „cvakli“ naprázdno!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php