eReport.sk
foto: shutterstock/ereport

VIDEO Majú Slováci pred Vianocami počítať s lockdownom? Lengvarský: Považujem to za jednu z možností!

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zhoršila. Denne ochoreniu COVID-19 podľahne 28 ľudí. Od pondelka (8. 11.) bude v čiernej farbe 36 okresov, v bordovej farbe bude 34 okresov.

Červených okresov bude sedem, oranžové okresy dva. Denne pribudne v priemere 5302 prípadov nákazy novým koronavírusom. V stredu o tom po rokovaní vlády informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Minister občanov vyzval, aby sa dali zaočkovať

Vzrástol aj počet hospitalizovaných z 1223 na 1774 pacientov. Na umelej pľúcnej ventilácii je aktuálne 170 pacientov. Občanov vyzval, aby sa dali zaočkovať, ak tak doteraz nespravili. Zopakoval, že okresy s vyššou zaočkovanosťou ľudí starších ako 55 rokov sa môžu zaradiť do lepšej fázy. Kým pred týždňom prijímali denne do nemocníc 160 pacientov v súvislosti s novým koronavírusom, tento týždeň už ide o priemerne 200 príjmov. Väčšina pacientov v nemocniciach nie je buď vôbec, alebo je len čiastočne zaočkovaných.

O zmene opatrení sa ešte bude diskutovať

Na otázku, či majú Slováci pred Vianocami počítať s lockdownom, odpovedal, že túto možnosť nevylučuje. Považuje ju za jednu z možností. Prijať sa podľa neho musia opatrenia, ktoré sploštia nárast prípadov.

VIDEO Lengvarský: Pred Vianocami je v hre opäť aj lockdown

O zmene opatrení sa podľa jeho slov ešte bude diskutovať. Opatrenia, ktoré by mohlo odporúčať konzílium odborníkov, ktoré bude rokovať vo štvrtok (4. 11.), by sa podľa jeho slov mohli týkať „očakávanej slobody pre očkovaných“, ale súčasne musia prísť „jasne vynútiteľné pravidlá pre nezaočkovaných“. „Pokiaľ niekto otvorí prevádzku v čiernom okrese pre očkovaných, tak tam očkovaní musia byť vrátane zamestnancov,“ povedal s tým, že konsenzus treba dosiahnuť aj na koaličnej rade. Na margo reformy zdravotníctva dodal, že verí, že sa ju podarí presadiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger a Vladimír Lengvarský.
  2. Infektológ a prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice Pavol Jarčuška.
  3. Vlaňajšia vianočná atmosféra na Hlavnom námestí v Bratislave.
  4. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Majú Slováci pred Vianocami počítať s lockdownom? Lengvarský: Považujem to za jednu z možností!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti