tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Marek Ťapák v štúdiu známeho alternatívneho rádia.
Marek Ťapák v štúdiu známeho alternatívneho rádia. Reprofoto: infovojna

VIDEO Herec Marek Ťapák čelí kritike. Dôvod? Vystúpil na proteste a bol hosťom na Infovojne!

„Na protivládnom proteste, ktorý organizoval Smer, rečnil na tribúne okrem Milana Uhríka, Roberta Fica, Eduarda Chmelára aj herec Marek Ťapák. Bývalý programový riaditeľ RTVS, ktorý je aktuálne hlasom RTVS, je na roztrhanie. Z tribúny Smeru si to dnes namieril do konšpiračnej Infovojny, kde odštartoval vlastnú reláciu. Čo na to vedenie RTVS? Nič,“ píše exnovinárka, blogerka a manželka novinára Denníka N na svojom mediálnom portáli omediach.com.

Related Posts

  1. Anna Belousovová
  2. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD).
  3. Účastníci protivládneho stretnutia občanov SR na Hodžovom námestí 20. septembra 2022 v Bratislave.
  4. Titulka TV Markíza k dnešnému protestu
  5. Uvedenie protestu na TV Markíza
  6. Na archívnej snímke z 22. septembra 2022 šíriteľ konšpiračných teórií Alex Jones na súde.
  7. Nohavica sa vysmial Západu
  8. Ján Čarnogurský

 „Ja si myslím, že nové vedenie RTVS je dostatočne profesionálne, slušné, demokratické a že im záleží aj na inom názore,“ povedal Ťapák na tohtotýždňovom protivládnom proteste na pódiu pred tisíckami zhromaždených ľudí, keďže stále pracuje pre RTVS a jeho bývalá manželka Zuzana Ťapáková je zase šéfkou komunikačného oddelenia verejnoprávneho média.

Na pódiu vyháňal koaličné strany z vlády

Protestujúcim Ťapák prezradil aj to, že jeho súčasná žena ho odhovárala od toho, aby sa protestu zúčastnil, veď by mu mohli zrušiť pracovnú zmluvu. Známy herec však na demonštráciu šiel a bol aj jedným z oficiálnych rečníkov protestnej akcie z hojnou účasťou občanov, ktorí sa zišli pred prezidentským palácom v tisíckach napriek nepriaznivému počasiu. „Obchádzali ste zákony, terorizovali ste ľudí, a čo je najhoršie, išli ste proti štátu a ľuďom… Váš čas vypršal, odíďte! Odídete tak či tak, len to bude pre vás neskôr horšie… Ak to myslíte so Slovenskom naozaj úprimne, môžete to dokázať tak, že si zbalíte caky paky a odídete,“ aj týmito slovami vyháňal koaličné strany z vlády Eduarda Hegera (OĽANO) Ťapák.

Na proteste bol s kamerou aj reportér eReportu Rasťo Ekkert. Video z toho, ako demonštráciu zmapoval nájdete TU.

Konflikt záujmov? RTVS tvrdí, že nie!

Kernová však vo svojom blogu pripomenula, že na zamestnancov ale aj externých spolupracovníkov RTVS, akým je aj Ťapák, sa v RTVS vzťahuje  Štatút programových pracovníkov a spolupracovníkov. „…je neprípustné, aby spolupracovník spájal programové pôsobenie pre RTVS so svojou činnosťou v politickom alebo inom názorovom zoskupení,“ citovala blogerka zo štatútu.

Ako pripomenula „Ťapák má aktuálne s RTVS podpísané dve zmluvy, jednu je na 33 tisíc a druhú na 12 tisíc eur, na základe ktorých je od roku 2021 do konca roka 2023 staničným hlasom Rádia Regina a denným upútavkovým hlasom vysielania televízie pre roky 2021, 22 a 23 (ide o načítavanie programových upútaviek, jinglov, kampaní).“

Marek Ťapák nie je zamestnancom RTVS, na základe externej zmluvy pôsobí ako upútavkový hlas Rádia Regina Západ. K súkromným aktivitám externých spolupracovníkov sa vedenie RTVS nebude vyjadrovať.

Zuzana Ťapáková z komunikačného oddelenia RTVS.

„Svojou účasťou na mítingu Smeru a spájaním svojho politického preslovu s prácou pre RTVS priamo spojil značku RTVS s akciou politickej strany, čím podľa môjho názoru ukážkovo porušil štatút programového pracovníka. V RTVS si to nemyslia,“ sklamane skonštatovala Kernová.

Bývalá manželka herca reagovala na jej kritiku na adresu Mareka Ťapáka nasledujúcim stanoviskom: „Marek Ťapák nie je zamestnancom RTVS, na základe externej zmluvy pôsobí ako upútavkový hlas Rádia Regina Západ. K súkromným aktivitám externých spolupracovníkov sa vedenie RTVS nebude vyjadrovať.“ 

Herci politikov podporili aj v minulosti

Kernová však opäť odkázala na štatút s tým, že Ťapák ani ako externý spolupracovník RTVS si nemôže svoje slobodné názory hovoriť, kde sa mu zapáči. A už vôbec nie na mítingu, ktorý je v organizačnej réžii politickej strany. Pripomíname, že v minulosti sa po boku politikov verejne postavili na mítingové pódia viacerí známi herci. Z nich mnohí majú rovnako ako Ťapák svoje zmluvné vzťahy so svojimi chlebodarcami a nevšimli sme si, žeby sa to nejako extra mediálne prepieralo.

Kernová necitovala Ťapáka, ale moderátora rádia

Kernová si všimla aj to, že Ťapák si „dovolil“ prijať pozvanie do alternatívneho média Infovojna. A takto sa o tom pojednáva: „Ku konšpiračným médiám má Ťapák stále blízko. Práve dnes bol hosťom ranného vysielania Infovojny, relácie v ktorej moderátor označil USA za agresora vo vojne na Ukrajine: že vojnu na Ukrajine ´vyprodukovali a chceli USA, vyprovokovali Rusko´ a napríklad že ´Čaputovej deti tam nepôjdu bojovať a že tam budeme musieť ísť bojovať my a hajzli sa budú rehotať, celou cestou až do banky… Američania vydrancujú Rusko.´Infovojna je jeden z hlavných dezinformačných projektov prokremeľskej propagandy na Slovensku.“

Blogerka ku svojmu kritickému článku (či skôr hejtu?) o Ťapákovi pripojila aj video z vystúpenia Ťapáka na Infovojne. Tak si ho pozrite aj vy:

Zdroj: youtube.com/henry lee


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Herec Marek Ťapák čelí kritike. Dôvod? Vystúpil na proteste a bol hosťom na Infovojne!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku