eReport.sk
Na archívnej snímke z 22. septembra 2022 šíriteľ konšpiračných teórií Alex Jones na súde.
Na archívnej snímke z 22. septembra 2022 šíriteľ konšpiračných teórií Alex Jones na súde. Foto: tasr/ap

V USA potrestali konšpirátora: Zaplatí miliardu dolárov za lži o streľbe na základnej škole!


Súd v americkom štáte Connecticut nariadil v stredu krajne pravicovému šíriteľovi konšpiračných teórií Alexovi Jonesovi, aby zaplatil odškodné takmer jednu miliardu dolárov za tvrdenia, že streľba na základnej škole v dedine Sandy Hook, štát Connecticut, z roku 2012 je hoax. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sanitka preváža do nemocnice údajného strelca po streľbe v meste Raleigh.
  2. Ochranca zákona Igor
  3. Žilinka reaguje na Hegerove útoky
  4. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  5. Marek Ťapák v štúdiu známeho alternatívneho rádia.

Porota po trojdňovom zvažovaní rozhodla, že Jones musí zaplatiť 965 miliónov dolárov rodinám ôsmich obetí streľby v škole v Sandy Hooku a agentovi Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), ktorý podal na Jonesa žalobu za ohováranie. Jones uviedol, že sa proti rozsudku plánuje odvolať.

Útok z roku 2012 si vyžiadal životy 20 detí

Jones (48), ktorý je zakladateľom webového portálu InfoWars a moderátorom populárnej rozhlasovej relácie, bol uznaný za vinného v niekoľkých civilných súdnych sporoch týkajúcich sa ohovárania, ktoré iniciovali rodičia obetí streľby v škole v Sandy Hooku, štvrti mesta Newtown. Útok, ktorý v roku 2012 spáchal 20-ročný Adam Lanza, si vyžiadal životy 20 detí a šiestich učiteľov.

Jones roky vo svojej relácii tvrdil, že streľbu „zinscenovali“ aktivisti za kontrolu zbraní a že rodičia obetí sú len herci stvárňujúci obete katastrofy. Napokon však uznal, že streľba bola „stopercentne skutočná“.        

Portál InfoWars vyhlásil v apríli tohto roku bankrot

Porota v meste Austin v americkom štáte Texas nariadila v auguste Jonesovi zaplatiť takmer 50 miliónov dolárov Neilovi Heslinovi and Scarlett Lewisovej, ktorých šesťročný syn pri streľbe zomrel.

Portál InfoWars vyhlásil v apríli tohto roku bankrot a o bankrot požiadala prednedávnom aj ďalšia Jonesova spoločnosť, Free Speech Systems.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V USA potrestali konšpirátora: Zaplatí miliardu dolárov za lži o streľbe na základnej škole!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre