tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ján Čarnogurský
Ján Čarnogurský. Zdroj: eReport

VIDEO Čarnogurský: Vláda nás ženie do konfliktu s Ruskom. Za vojnu môže Amerika

Viaceré osobnosti spoločenského, kultúrneho a vedeckého života vyzvali na diplomatické riešenie vojny na Ukrajine. Medzinárodné spoločenstvo podľa nich nevyvinulo dosiaľ žiadny spoločný tlak na začatie rokovaní medzi krajinami. Výzva bola súčasťou stredajšieho mierového pochodu v Bratislave, ktorý organizovalo občianske združenie Zjednotení za mier.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Na kombosnímke Američania Alexander Drueke (vpravo) a Andy Huynh.
  3. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
  4. Robert Fico pri rečníckom pulte počas tlačovky.
  5. Marek Ťapák v štúdiu známeho alternatívneho rádia.
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová

„Elity potrebujú hlúpych a poslušných ľudí. Naša vláda napĺňa literu opičenia sa po Európskej únii,“ vyjadril sa bývalý novinár Karol Farkašovský. Ten skritizoval aj včerajšiu reportáž TV Markízy, ktorá protestujúcich ľudí nazvala „dezolátmi v uliciach.“

Čarnogurský a mier

JUDr. Ján Čarnogurský, slovenský advokát a bývalý disident, člen Bratislavskej päťky, kresťansko-demokratický politik, v rokoch 1991 – 1992 predseda vlády SR, sa tiež zúčastnil mierového pochodu.

Vo svojom vystúpení vyhlásil, že súčasný minister obrany Jaroslav Naď nás ženie do vojny a konfliktu, ktorý nie je náš. Upozornil na to, že ešte pred vojnou, Amerika stavala na Ukrajine základne a to v rozpore s medzinárodnými dohodami. Jeho vyjadrenie tak pripomínal rétoriku pápeža, ktorý po začiatku vojny prehlásil, že NATO a Amerika dlhodobo provokovala Rusko a krajiny neurobili dosť pre zachovanie mieru vo svete.

40 osobností

Výzvu podporilo vyše 40 osobností, medzi nimi napríklad bývalý prezident SR Ivan Gašparovič, bývalý minister zahraničných vecí ČR a predseda Valného zhromaždenia OSN Jan Kavan, spisovateľ Jozef Banáš, hudobník Marián Greksa či herečky Mária Kráľovičová a Božidara Turzonovová.

Výzva vláde

Signatári skritizovali Európsku úniu, že robí kroky, ktoré ohrozujú jej vlastnú energetickú a potravinovú bezpečnosť. „Vyzývame našich domácich politikov, aby nezabudli na svojich občanov, na ich bezpečnosť a na ich potreby,“ doplnili.

Zdroj: tasr, eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čarnogurský: Vláda nás ženie do konfliktu s Ruskom. Za vojnu môže Amerika

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku