eReport.sk
Titulka TV Markíza k dnešnému protestu
Titulka TV Markíza k dnešnému protestu. Zdroj: reprofoto TV Markíza

Markíza o protestujúcich Slovákoch: „Dezoláti v uliciach.“ Budú sa tým zaoberať kompetentní?

Protivládny protest, ktorý sa dnes konal v Bratislave, mapoval aj štáb TV Markíza. Frekvencia, ktorú má televízia pridelenú, patrí SR a nie TV Markíza, teda všetkým občanom Slovenskej republiky. Je teda legitímne sa pýtať, či je vhodné, aby občanov Slovenska, ktorí sa na proteste zúčastnili, nazývala súkromná televízia dezolátmi.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Blaha o rozhodnutí Nemecka
 2. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 3. Vládne strany sa prepadli
 4. Účastníci protivládneho stretnutia občanov SR na Hodžovom námestí 20. septembra 2022 v Bratislave.
 5. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 6. Uvedenie protestu na TV Markíza
 7. Robert Fico na snímke z videa.
 8. Robert Fico pri rečníckom pulte počas tlačovky.
 9. Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti
 10. Marek Ťapák v štúdiu známeho alternatívneho rádia.
 11. Na kombosnímke vpravo podpredseda Smeru Richard Takáč medzi účastníkmi protivládneho protestu.

Toto hanlivé a znevažujúce oslovenie sa začalo v slovenskom mediálnom priestore po prvýkrát šíriť v súvislosti s pandémiou Covid 19. Protestujúcich vtedy nazýval dezolátmi napríklad aj minister obrany Jaroslav Naď.

Nielen Smer

Protivládny protest tentokrát nebol len čisto pod taktovkou opozičného Smeru, vystúpila na ňom napríklad aj predsedníčka Odborového zväzu justície v Slovenskej republike, Ingrid Vrkočová. Tá verejnosť informovala o súdnej mape z dielne bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorú už na Slovensku skritizoval hádam každý. Vďaka nej je vysoko pravdepodobné, že obyčajní ľudia budú mať od januára problémy obrátiť sa na súdy.

FOTO TV Markíza v reportáži Adela Ghannama hovorí o občanoch ako o dezolátoch

GALÉRIA – Foto: TV Markíza

Každý kto má iný názor je dezolát?

Vyzerá to tak. Protest prebehol v pokojnom duchu a niesol sa v znamení odporu občanov proti súčasnej menšinovej vláde Eduarda Hegera i prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa už po druhý krát obrátila s referendom na Ústavný súd. Oslovení účastníci protestu vyjadrovali nespokojnosť, ale i obavy z neustále rastúcej inflácie a cien energií, či pohonných hmôt.

Kto porušuje zákon?

Hlas ľudu by mal byť v demokratickej krajine vypočutý. Právo zhromažďovať sa je zakotvené aj priamo v ústave Slovenskej republiky. Naopak, podľa Trestného zákona, ponižovanie vybranej skupiny obyvateľov a to i hanlivými výrokmi na ich adresu, je v Slovenskej republike trestným činom.

Neúmyselný prešľap?

Ako upozornil portál refresher.sk hanlivý titulok sa podľa moderátorov dostal do vysielania neúmyselne: „Redakcia TV novín sa na záver ospravedlňuje organizátorom a účastníkom protestu pred prezidentským palácom, ako aj divákom za chybný tematický titulok počas živého vysielania z podujatia.“

Ostáva azda už len dodať, či sa za tento prešľap, stačí zo strany súkromnej televízie takéto ospravedlnenie. Je nanajvýš legitímne sa to pýtať napríklad už len z toho dôvodu, že TV Markíza rada širokej verejnosti s dôrazom pripomína, že vždy informuje nezaujato, profesionálne, objektívne a maximálne vyvážene.

Zdroj: TV Markíza, eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Markíza o protestujúcich Slovákoch: „Dezoláti v uliciach.“ Budú sa tým zaoberať kompetentní?

Odoberať
Upozorniť na
57 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti