eReport.sk
Šéf opozičnej strany SMER-SD Robert Fico (uprostred) počas tlačovej konferencie.
Šéf opozičnej strany SMER-SD Robert Fico (uprostred) počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

VIDEO Fico sa vrátil k politickým témam: Už nikto nepochybuje, že Heger a Čaputová sú hlupáci!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico upozorňuje, že sa koalícia mýli ak si myslí, že „politicky vykonštruovaným monsterprocesom“ mu zabránia hovoriť o zlyhaniach súčasnej vlády a popisovať situácia na Slovensku.

„Ak raz niekto je hlupák a poslúcha cudzích pánov v mene cudzích záujmov, tak potom môže urobiť také hlúpe rozhodnutie, ako je zbavenie sa funkčného systému protivzdušnej ochrany S-300 a odovzdanie tohto systému zadarmo na Ukrajinu. Ak je raz niekto hlupák a chce slúžiť cudzím záujmom a prijíma pokyny a rozkazy cudzincov, v tomto prípade Spojených štátov amerických, no tak uzemní stíhačky MIG 29 na zemi a príjme rozhodnutie, že náš vzdušný priestor budú chrániť lietadlá poľskej armády,“ priblížil Fico.

Odporúčania rezortu hospodárstva považuje za vtip

Fico opäť otvoril aj tému energetickej bezpečnosti, ktorú podľa svojich vlastných slov považuje za mimoriadne závažnú. Vláda podľa neho prichádza s bizarnými nápadmi s cieľom nasilu sa odstrihnúť od ruských dodávok.

„Prvý prišiel minister hospodárstva, ktorý povedal, že bude v detskej izbe vyšrobuvávať žiarovky, aby mu dieťa nesvietilo v izbe. Vynikajúci nápad hodný 21. storočia. Potom prišla pani Remišová, pravdepodobne otužuje niekde v zime, hovorí, že treba znižovať teploty v izbách,“ podotkol opozičný politik.

Preto mi dovoľte, aby som v mene strany Smer – sociálna demokracia veľmi jasne vyhlásil, my nie sme Ukrajinci a Ukrajinci nebojujú za nás. My s touto vojnou na Ukrajine nič nemáme.

Robert Fico.

Najnovšie odporúčania ministerstva hospodárstva považuje dokonca za prvoaprílový žart. „Vypnite varenie a jedlo dokončite nahromadeným teplom pod pokrievkou. Dvere rúry na pečenie majte zatvorené. Námraza zvyšuje spotrebu,“ znie jeden z bodov v metodike Ministerstva hospodárstva SR.

Čaputová a Heger vraj ešte majú šancu zmeniť názor

Ako je už verejne známe, Fico ako opozičný líder považuje viaceré rozhodnutia a kroky vlády za nesprávne. Tvrdí však, že ľudia ako premiér Eduard Heger (OĽANO), alebo prezidentka SR Zuzana Čaputová ešte majú šancu zmeniť názor.

„Pán Heger, pani Čaputová, máte veľkú šancu. Buď zostanete hlupákmi, lebo len hlupák nemení názor. O tom, že ste hlupáci v otázkach zahraničnej politiky, bezpečnosti a energetiky už vôbec na Slovensku nikto nepochybuje. Ak chcete zostať hlupákmi, názor nezmeníte. Ale človek, pokiaľ urobí niekde chybu, musí si ju niekedy priznať a musí aj názor zmeniť. Preto mi dovoľte, aby som v mene strany Smer – sociálna demokracia veľmi jasne vyhlásil, my nie sme Ukrajinci a Ukrajinci nebojujú za nás. My s touto vojnou na Ukrajine nič nemáme. Ako politická strana Smer – sociálna demokracia sa predovšetkým staráme o životnú úroveň na Slovensku a o to, aby ľudia mali čím kúriť, aby mali teplú vodu, aby svietili a aby za to platili primerané ceny, ktoré si môžu dovoliť zo svojich platov. Preto vyzývame vládu Slovenskej republiky a vyzývame prezidentku, nech sa zaradia do múdrych krajín Európskej únie, nie sprostých. Nech prestanú počúvať pokyny a rozkazy zo spojených štátov a nech nájdu také riešenie, aby Slovensko bola krajina, ktorá naďalej bude zásobovaná tak plynom, ako aj ropou,“ uzavrel Fico.

VIDOU Fico opäť otvoril aj tému energetickej bezpečnosti: Vláda má bizarné nápady

Zdroj: fb/ereport.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Richard Sulík
  3. Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.
  4. poslanci z Hlasu
  5. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  6. Fico šokuje
  7. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  8. Šéf Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a poslanec Peter Kremský (OĽaNO).
  9. Juraj Šeliga (Za ľudí)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa vrátil k politickým témam: Už nikto nepochybuje, že Heger a Čaputová sú hlupáci!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre