eReport.sk
nezaradený poslanec NR SR Matej Šutaj Eštok Foto: tasr

Opozičný poslanec Šutaj-Eštok: Objednávkou koalície je vidieť lídrov opozície v putách!


Objednávkou vládnej koalície je vidieť lídrov opozície v putách. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to uviedol nezaradený poslanec mimoparlamentnej strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok. Poslanec parlamentu Miroslav Žiak (SaS) reagoval, že keby koalícia ovládala políciu, tak by obvinenia načasovali a urobili inak.  

Vláda podľa Šutaja Eštoka zlyháva v riadení štátu a prekrýva to svojimi hrami. „Cieľom je, aby tu o dva roky opozícia neexistovala,“ skonštatoval. Zároveň povedal, že nezaradení poslanci okolo Hlasu-SD nepodporia vydanie žiadneho poslanca do väzby.

Žiak hovorí o riadnych podkladoch

Žiak tvrdí, že zobrať bývalého premiéra a poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do väzby nejde len tak, sú na to riadne podklady. Polícia podľa neho koná a má rozviazané ruky. Poslanci za SaS vydanie Fica do väzby podľa Žiaka jednoznačne v pléne podporia. „Myslíme si, že žiadny poslanec nemá mať väčšiu imunitu, alebo byť feudál voči obyčajným ľuďom. Poslanci nie sú nič viac,“ poznamenal Žiak.

Podľa koaličného poslanca strany rokujú o pomoci so zdražovaním

Koaličný poslanec zároveň v relácii potvrdil, že strany rokujú aj o ďalšej pomoci v súvislosti so zdražovaním a vysokými cenami energie. Mala by to byť podľa Žiaka plošnejšia pomoc. Pripomenul, že pre SaS je červenou čiarou zvyšovanie daní.

Eštok spochybnil, či je Žiak triezvy

Šutaj Eštok poukázal, že desať dní od predstavenia opatrení proti zdražovaniu, nevideli prijatý ani jeden legislatívny návrh. „Do dnešného dňa riešia len zatýkanie, ale chlieb dať nevedia,“ podotkol. Poslanci okolo Hlasu podporia v parlamente akýkoľvek návrh, ktorý má pomôcť ľuďom. Zároveň však tvrdia, že predstavená pomoc je nedostatočná a slabá.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf opozičnej strany SMER-SD Robert Fico (uprostred) počas tlačovej konferencie.
  2. Heger
  3. Miroslav Žiak opäť exceluje

Čo sa týka platenia za ruský plyn v rubľoch, je Slovensko za jednotný postup v rámci Európskej únie. „Tu je dôležitá solidarita. Keď sa rozhodneme všetci neplatiť v tých rubľoch, tým pádom sa môže stať, že nás Rusko odpojí. Aj keď, čo by potom Rusko s tým robilo,“ skonštatoval Žiak. Slovensku podľa neho nehrozí, že ostane bez plynu. Ak by sa to stalo, SR má dostatok plynu do najbližšej jari, deklaroval Žiak.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opozičný poslanec Šutaj-Eštok: Objednávkou koalície je vidieť lídrov opozície v putách!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne