eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: youtube

VIDEO Fico reaguje na pojednávanie s Kováčikom: Je to paródia, Makó vystupuje ako celebrita!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa v dnešnom videu vyjadril k procesu proti Dušanovi Kováčikovi. Nazval ho inkvizičným. Podľa neho nejde o spravodlivý súdny proces, ale o obyčajnú paródiu. „Naďalej mám osobný názor, že Dušan Kováčik je nevinný a že sa stal obeťou politických represálií. Táto vládna koalícia totiž potrebovala funkciu špeciálneho prokurátora, tak nezmyselne bez dôvodov obvinili Dušana Kováčika, zbavili ho funkcie a na jeho stoličku posadili právoplatne odsúdeného D. Lipšica,“ uviedol.

Fico vymenoval tri dôvody, pre ktoré celú akciu považuje za paródiu. Po prvé, predsedníčkou senátu je sudkyňa Pamela Záleská, osobná priateľka novinárky Moniky Tódovej, ktorá na pravidelnej báze vyrábala obvinenia proti Kováčikovi. Po druhé tu funguje dvojaký meter. Na jednej strane bojujúci a nevinný Dušan Kováčik, ktorý sa nemá k čomu priznať a na súdne pojednávanie ho privážajú v putách, priviazaného o opasok a na druhej strane je kajúcnik Ľudovít Makó, ktorý sa priznal k závažnej trestnej činnosti a vystupuje pred novinármi ako celebrita. Ako tretí dôvod uviedol: „Dnes som počul v médiách, že Dušan Kováčik mal zariadiť prepustenie bossa takáčovcov Kudličku na slobodu z väzby. Ale to tak vôbec nebolo a všetky médiá, ktoré šíria toto klamstvo to veľmi dobre vedia. Z väzby bol prepustený Kudlička dvoma sudcami, najskôr rozhodol sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky J. Kliment a na základe jeho právneho názoru prepustil Kudličku z väzby predseda Špecializovaného trestného súdu J. Hrubala. Proti tomuto rozhodnutiu Špeciálna prokuratúra nepodala sťažnosť.“

Špeciálny exprokurátor trvá na svojom, obvinenia naďalej odmieta:

  1. Dušan Kováčik na pojednávaní
  2. Ľudovít Makó

Preto opakovane šéf strany Smeru požiadal médiá, aby pozerali na Dušana Kováčika ako na nevinného, na ktorého sa vzťahuje prezumpcia neviny. Prízvukoval, že by médiám malo záležať na tom, aby každý, kto je krivo obvinený, mal právo na spravodlivý súdny proces a bojovať o svoju pravdu.

Zdroj: youtube.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport