eReport.sk
Foto: tasr

Na Kováčika sa to valí: Bývalá prokurátorka potvrdila, že jej dal pokyn k väzbe Kudličku

Bývalá prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Blanka Godžová na súde potvrdila, že dostala pokyn od Dušana Kováčika týkajúci sa väzby šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku. Voči rozhodnutiu o prepustení preto nepodala sťažnosť. Hlavné pojednávanie v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika pokračuje na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku výpoveďami svedkov.

„Skutok sa stal v júli 2017, keď boli všetci na dovolenke. Doktor Novocký, ktorý zastupoval pána Dušana K., ma poprosil, že bude zasadnutie, bude sa rozhodovať o väzbe Kudličku. Vysvetlil mi to tak, že zastupujúci prokurátor sa nemôže zúčastniť,” priblížila Godžová dôvod, prečo riešila prípad Kudličku práve ona. Zároveň podľa svojich slov dostala inštrukcie, že jej zavolá aj Dušan Kováčik. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. mi volal, povedal, že tú vec dobre pozná, že hovoril o nej aj s dozorujúcim prokurátorom. A že nie je potrebné podávať sťažnosť, ak by bol Kudlička prepustený a súd prijme kauciu,” doplnila.

Spresnila, že na druhý deň od rozhodnutia o prepustení Kudličku sa jej ozval dozorujúci prokurátor prípadu Michal Stanislav a pýtal sa jej, prečo nepodala sťažnosť. „Vraj sa o to zaujímal aj nejaký novinár. Tak som mu povedala, že sa musí spojiť s doktorom Dušanom K. Ja som konala len na základe inštrukcie Dušana K. a viac som o veci nevedela,” vysvetlila Godžová. Pripustila, že ak by pokyn nedostala, sťažnosť by podala. „Považovala som to za potrebné. Ale takto som si myslela, že postupujem správne,” dodala.

Samosudkyňa ŠTS Pamela Záleská by mala počas štvrtka vypočuť dvoch svedkov. Druhým je kajúcnik a bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport