eReport.sk
Fico šokuje
Predseda strany Smer-SD Robert Fico, foto:tasr

Fico odkazuje Šikutovi: Nie, pán predseda, na Najvyššom súde naozaj nie je všetko v poriadku


Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico nesúhlasí s tvrdeniami predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR Jána Šikutu, ktorý vylučuje akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov a odmieta útoky na sudcov. Tvrdí, že na Najvyššom súde SR nie je všetko v poriadku.

Fico odkazuje Šikutovi

Pán predseda NS SR, buď neviete, čo sa na Vašom súde deje, čo by bolo mimoriadne nepríjemné, alebo Vás zavádzajú. Evidentne však máte na súde sudcov, ktorí sa politicky angažujú a skôr ako pošlú rozhodnutie dotknutým osobám, informujú spriaznené médiá. Nehovorte, že na NS SR je všetko v poriadku,“ odkazuje Fico s tým, že niektorí sudcovia v priamom prenose likvidujú právny štát.

Bude vás zaujímať:

  1. Život bez eurofondov?
  2. Tak hlavne s úctou a slušne
  3. Pravicoví populisti zlyhali

Škandalózne rozhodnutia Najvyššieho súdu?

Za škandalózne označil napríklad to, že rozhodnutie o väzbe exministra vnútra Roberta Kaliňáka nedostal doteraz ani on sám, ani jeho obhajcovia, ale prečítať si ho mohli v príspevku jedného z denníkov. „Tak si predstavte, že vo vláde sedí Smer a akékoľvek súdne rozhodnutie týkajúce sa opozičného politika by sme si najskôr prečítali v novinách a až potom by ho dostal opozičný politik. To by bol cirkus,“ myslí si Fico poukazujúc aj na nezákonnosť a zaujatosť niektorých sudcov.

Fico adresoval Šikutovi otvorený list

Šéf Smeru pred pár dňami adresoval predsedovi Najvyššieho súdu SR Jánovi Šikutovi otvorený list, práve s poukazovaním na údajné nezákonné postupy vo verejne známych prípadoch. V liste spomína rozhodnutia v prípade exmistra vnútra Roberta Kaliňáka či prominentného advokáta Mareka Paru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Život bez eurofondov?
  2. Tak hlavne s úctou a slušne
  3. Pravicoví populisti zlyhali

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico odkazuje Šikutovi: Nie, pán predseda, na Najvyššom súde naozaj nie je všetko v poriadku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: