eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: wikipedia

OČTK za údajné manipulácie kritizujú Fico aj odborníci! Najvyšší súd sa voči obvineniam ohradil

Tendenčné a protiopozičné konanie orgánov činných v trestnom konaní už dávno nie je len výčitkou opozície. Na Slovensku sa začali ozývať rôzni odborníci, a to vrátane samotných sudcov a advokátov, ktorí orgánov činným v trestnom konaní vyčítajú manipuláciu, vytvorenie systému krivých výpovedí kajúcnikov, alebo nadužívanie inštitútu kolúznej väzby v prípade opozičných politikov a ich bývalých nominantov.

Jednou z výčitiek je aj to, že sa manipuluje pri prideľovaní spisov jednotlivým senátom, čo by mal byť až na niekoľko výnimiek čisto náhodný proces.

Najvyšší súd odmieta kritiku

Predseda Najvyššieho súdu (NS) SR Ján Šikuta však absolútne vylučuje akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov jednotlivým senátom. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„V prípade, že ktokoľvek disponuje dôkazmi o takomto nezákonnom konaní, mal by postupovať v zmysle zákona, a teda oznámiť tieto okolnosti OČTK,“ zdôraznil Šikuta. Opakovane odmietol politické ataky na sudcov Najvyššieho súdu SR.

Bude vás zaujímať:

Je pri tom viac menej zrejmé, že Šikuta reaguje na kritiku opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD). „Považujem za neprípustné spochybňovanie nezávislosti súdu prostredníctvom domnienok a nepodložených tvrdení,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OČTK za údajné manipulácie kritizujú Fico aj odborníci! Najvyšší súd sa voči obvineniam ohradil

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti