eReport.sk
Majú z Fica strach?
Roberta Fica. Foto: tasr

VIDEO Fico po výsluchu na NAKA: Toto je politický monsterproces bez základu, nenechám si búchať po hlave!


Opozičný líder a predseda strany Smer-SD Robert Fico sa dnes ráno zúčastnil výsluchu v súvislosti s jeho obvinením z členstva v organizovanej zločineckej skupine a zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Činnosťou organizovej skupiny mala byť diskreditácia osoby ministra financií Igora Matoviča a exprezidenta SR Andreja Kisku. Polícia aj po niekoľkých mesiacoch podľa Fica nevie vysvetliť podstatu obvinenia a preto bol ranný výsluch prerušený. Fico naďalej tvrdí, že je k dispozícii orgánom činným v trestnom konaní na procesné úkony.

„Pýtam sa: Ako som založil tú zločineckú skupinu? On na vás pozerá a nepovie nič. Ako som zneužil právomoci verejného činiteľa? On na vás pozerá a nepovie nič,“ vyjadril sa Fico po výsluchu ku komunikácii s predmetným vyšetrovateľom NAKA. „Správal sa veľmi slušne, ale je evidetné, že sú v krátkych. Jednoducho niekto spísal zlátaninu a pár slušných ľudí to musí obhajovať,“ dodal Fico.

Sú mu upierané práva

Podľa Fico má každý obvinený vyslovene právo na to, aby mu vysvetlili podstatu obvinenia. To sa však, ako sme uviedli, nemalo udiať. „Máte právo na to, aby vám vysvetlili podstatu obvinenia, pretože vy musíte vedieť proti čomu sa máte brániť. No prisahám Bohu, ja neviem proti čomu sa mám brániť,“ zdôraznil Fico.

Zdroj: yt/smersd

Predseda vlády podľa neho naviac neriadi každý jeden krok jednotlivých ministrov, alebo dokonca zamestnancov ministerstiev. Jeho najväčšia moc nad ministrami je vraj hlavne pri ich navrhovaní do rúk prezidenta SR.

Politická kauza?

Opozičný líder teda aj naďalej trvá na tom, že celý prípad je v prvom rade politický. „Toto je politický monsterproces bez základu,“ uviedol Fico. „Ja si nenechám búchať po hlave od takých vagabundov ako je Matovič a Mikulec. Prepáčte, ale to je trápne,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger a Budaj: Dotáciu Vlčanovej firme nevyplatili
  2. Robert Fico
  3. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  4. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  5. Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita.
  6. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  7. Policajti stoja pred domom v nemeckom meste Espelkamp 17. júna 2021. Najmenej dvaja ľudia, muž a žena, prišli vo štvrtok o život pri streľbe
  8. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák

Celá kauza má vraj spočívať v prvom rade v tom, že sa istých osôb dotkli tvrdenia na ich adresu. „Celý tento spor spočíva v tom, že sme na tlačových konferenciách povedali s Robom Kaliňákom pravdu o Matovičových a Kiskových zločinoch a za to prišla pomsta. A potrebujú sa nás zbaviť, lebo ako vidíte, sme jediná opozičná strana, ktorá tu na Slovensku reálne maká,“ uzavrel Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico po výsluchu na NAKA: Toto je politický monsterproces bez základu, nenechám si búchať po hlave!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne