tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda. Foto: youtube.com/smer-sd

VIDEO Fico opakuje výzvu smerom k Čaputovej, reaguje aj Uhrík: Pripravme sa na paralýzu štátu!

Opozičný líder a predseda strany Smer-SD Robert Fico opäť vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby na základe petície s podpismi viac ako 400 tisíc občanov vyhlásila referendum o demisii vlády. Čaputová zatiaľ hlas opozície v podstate ignoruje, keďže ani na jednu z posledných výziev nereagovala a členov petičného výboru neprijala ani v deň, keď jej petíciu odovzdali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej návštevy Grécka.
  2. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD).
  3. Robert Fico
  4. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  5. Ministri za SaS zľava Branislav Gröhling, Mária Kolíková a Ivan Korčok po podaní demisií.
  6. Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini
  7. Zuzana Čaputová počas spomienkového podujatia k Pamätnému dňu obetí holokaustu a rasového násilia.
  8. Prezidentka Zuzana Čaputová
  9. Prezidentka Zuzana Čaputová

„Prezidentka Z. Čaputová, prestaňte sa riadiť západnými príkazmi a okamžite vyhláste referendum vedúce k predčasným voľbám na 29. októbra!,“ napísal dnes Fico na sociálnej sieti svoju požiadavky už po niekoľký krát. Tá by podľa neho mala zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov, ktorému bránia vládni politici svojim súčasným počíňaním: „Je smutné, že prezidentka Z. Čaputová, ktorá má podľa Ústavy SR povinnosť zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov, sa na toto všetko naivne pozerá a počúva len to, čo jej volajú z veľvyslanectva USA v Bratislave- chrániť Matoviča, Hegera a Remišovú za každú cenu. SMER-SD vytvoril zorganizovaním úspešnej petičnej akcie prezidentke legitímny nástroj, ako túto šialenú ústavnú krízu vyriešiť. Stačí, ak 29. októbra vyhlási referendum, ktoré bude viesť k definitívnemu pádu menšinovej vlády a krátko po tom aj k predčasným voľbám, ktoré su jediným legitímnym východiskom.“

K moci sa vraj dostali deti a blázni

Fico svojim opakovaním jasnej požiadavky reaguje aj na vládne dianie, v ktorom sa za posledné dni nevyznajú azda ani samotní koaliční lídri a ministri.

„Takto to dopadne vždy, keď sa po oklamaní voličov dostanú k moci malé decká a blázni. Malé decká po chvíli pustia do nohavíc a ujdú a blázni sa tešia, že môžu dokončiť rozvrat štátu do dokonalosti. Dnešný definitívny rozpad vládnej koalície je prejavom absolútnej neschopnosti jej členov a ignorancie záujmov ľudí v najťažších časoch zdražovania a oberania krajiny o suverenitu,“ dodal Fico.

Zdroj: fb/robertficosk

Predseda mimoparlamentného hnutia Republika Milan Uhrík považuje za jediné čisté riešenie súčasnej situácie predčasné voľby. Podľa jeho slov Slovensko nepotrebuje spolok rozhádaných cirkusantov, ale silnú a zodpovednú vládu. Menšinovo sa podľa neho vládnuť nedá. Pripomína, že parlament čaká schvaľovanie štátneho rozpočtu. „Pripravme sa na paralýzu štátu a pokusy o zúfalé kupovanie opozičných poslancov…“ – upozornil dnes šéf Republiky.

VIDEO Milan Uhrík, šéf hnutia Republika: Takýto chaos si však Slováci nezaslúžia

Zdroj: fb/ing.milan.uhrik

Na demisiu ministrov za SaS reagoval dnes aj expremiér a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ako sme vás už skôr informovali, Pellegrini takisto vyzýva k diskusii o predčasných voľbách a svoje slová adresoval v tejto súvislosti aj prezidentke.

VIDEO Peter Pellegrini chce predčasné voľby. Okamžite

Zdroj: fb/hlas-sd

Strana SaS oznámila odchod do opozície. Demisiu už podali všetci ministri SaS. Premiér Eduard Heger (OĽANO) vzhľadom na demisie oznámil vstup do menšinovej vlády. S menami nástupcov odchádzajúcich ministrov plánuje najprv oboznámiť prezidentku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico opakuje výzvu smerom k Čaputovej, reaguje aj Uhrík: Pripravme sa na paralýzu štátu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku