eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: fb/robertficosk

VIDEO Fico po reči Hegera na TA3: Keby som bol lekárom vo výpovedi, asi by som podal ďalšiu výpoveď!

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) podľa šéfa opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica opäť potvrdil, „že ho oprávnene nazývame mimoňom, on je totiž úplne mimo.“ Fico premiérovi opäť adresoval viacero kritických myšlienok po tom, ako v nedeľu (13.11.) sám debatoval v súkromnej spravodajskej televízii TA3. Trojnásobný expremiér nemal s Hegerom najmenšie zľutovanie a veľmi otvorene mu odkázal, že jeho verejné stanoviská sú na smiech a iba potvrdzujú, že rád fantazíruje a vymýšľa si svoje vlastné príbehy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha o rozhodnutí Nemecka
  2. Eva Kováčechová na archívnej snímke z roku 2019.
  3. Protestujúca si na mobil natáča ťažkoodencov na v stanovom mestečku v Kútoch.
  4. Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.
  5. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  6. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  7. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  8. Nelegálni migranti na Slovensku na archívnej snímke.
  9. Predseda Smeru Robert Fico, expremiér, líder opozície
  10. Iné referendum už bude demokratické

Ako sme vás v nedeľu informovali, Heger dostal v rámci relácie V politike skutočne štedrý priestor a k horúcim témam, ktoré trápia mnohých občanov, sa vyjadroval spôsobom, akoby na Slovensku bolo všetko v najväčšom poriadku. Opakovane odmietol akékoľvek zlyhanie svojej vlády. A napríklad, ani v najmenšom nepripustil, žeby jeho minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v otázke migračnej krízy v niečom pochybil. Fico s tým však zásadne nesúhlasí.

VIDEO Fico: Mikulec je neschopnejší minister ako pani Remišová. A to už je čo povedať

Zdroj: fb/robertficosk

„Podľa Hegera Mikulec lepšie zvláda migračnú krízu, ako my v roku 2015, keď sa denne v strednej Európe presúvalo desaťtisíce a viac nelegálnych migrantov. Vtedy však nikto na Slovensku nevidel ani jedného živého migranta. A to preto, lebo naša vláda, osobitne minister vnútra Robert Kaliňák, robili, čo bolo treba. Chránili sme hranicu s Maďarskom a všetci migranti ju obchádzali, lebo vedeli, že budú na nej zadržaní. A potom sme ešte aj v Európskej únii zablokovali povinné prijatie migračných kvót,“ pripomenul Fico situáciu spred zhruba siedmich rokov a vrátil sa k súčasnosti: „Dnes sú nelegálne toky denných migrantov v porovnaní s rokom 2015 nízke. Napriek tomu sa nám stovky z nich voľne potulujú českou hranicou,“ vysvetlil Fico, ktorý tým reagoval na opakované Hegerove vyhlásenia na TA3.

Česi poslali Hegera do hája, pretože na prvom mieste vidia svoje vlastné národné záujmy.

Robert Fico.

Súčasný šéf vládneho kabinetu v súvislosti s migrantmi totiž opakovane prízvukoval, „že tá vlna (súčasná – pozn. red.) je výrazne vyššia ako v tom roku 2015 a zvládame to.“

Česi podľa Fica poslali Hegera do hája

Fico ani s tým však rozhodne nesúhlasí a hneď aj vysvetľuje dôvod, prečo aktuálnu migračnú vlnu Hegerova vláda podľa neho nezvláda. „Je to preto, lebo Mikulec je neschopnejší minister ako pani Remišová, a to už je čo povedať. Vykašľal sa na ochranu slovensko – maďarskej hranice. A doslova k nám nelegálnych migrantov pozýva. A Heger namiesto toho, aby Mikulca odvolal, ide s ním prosiť na kolenách českú vládu, aby zrušila hraničné kontroly, ktoré sú obrovskou blamážou pre Slovensko,“ upozornil opozičný poslanec.

Fico ďalej uviedol, že po návšteve Hegera v Prahe sa iba potvrdilo, česká vláda situáciu vidí inak, ako vládne špičky zo Slovenska. „Samozrejme, že Česi poslali Hegera do hája, pretože na prvom mieste vidia svoje vlastné národné záujmy,“ podčiarkol trojnásobný expremiér.

Premiér má vraj schopnosť urážať inteligentných

Robert Fico sa vyjadril aj k niektorým ďalším vyhláseniam predsedu vlády za OĽANO v súkromnej spravodajskej televízii. Napríklad k výpovediam lekárov, s ktorými sa vláda doteraz nedohodla.

Usilovnosť a schopnosť Hegera urážať inteligentných ľudí je neuveriteľná.

Vyhlásil šéf opozičnej strany Smer-SD.

Heger sa totiž v relácii V politike vyjadril, že tlak zo strany zdravotníkov na jeho vládu je podľa neho z ich strany NEFÉR a prosil ich, aby stiahli svoje výpovede,„lebo kolaps zdravotníctva si nemôžeme dovoliť,“ odkázal premiér lekárom vo výpovednej lehote.

„Keby som bol lekárom vo výpovedi, a takých je 2200, a dnes (v nedeľu 13.11. – pozn. red) by som televízii sledoval Hegera, asi by som podal ďalšiu výpoveď. Usilovnosť a schopnosť Hegera urážať inteligentných ľudí je neuveriteľná,“ vyhlásil v závere videa Robert Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico po reči Hegera na TA3: Keby som bol lekárom vo výpovedi, asi by som podal ďalšiu výpoveď!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti