tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.
Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie. Reprofoto: ta3.com

Heger „natieral“ na ružovo: Bizarne vyvracal fakty Fica. Vysvetľoval, prečo sú Hlas a Smer lídrami prieskumov

Premiér Eduard Heger (OĽANO) dostal v nedeľu štedrý priestor na spravodajskej televízii TA3, kedy v štúdiu opäť rečnil sám. Vyjadroval sa prakticky k všetkým aktuálnym témam od násilností na školách cez energetickú pomoc štátu, migračnú krízu až po hroziaci kolaps slovenského zdravotníctva. A používal opäť svoj politicko-marketingový jazyk. Nezainteresovaný divák mohol mať pocit, že v našej krajine je všetko vlastne v poriadku. Jednoducho, opäť, ako sa vraví, maľoval všetko na ružovo.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
 2. Migranti prikrytí dekami na palube záchrannej lode Ocean Viking. Ilustračná snímka.
 3. Eva Kováčechová na archívnej snímke z roku 2019.
 4. Protestujúca si na mobil natáča ťažkoodencov na v stanovom mestečku v Kútoch.
 5. Šéf Sme rodina Boris Kollár
 6. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
 7. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 8. slováci nemajú čo jesť
 9. Viktor Novysedlák, šéf Rady pre rozpočtovú zodpovednosť na archívnej snímke.
 10. Nelegálni migranti na Slovensku na archívnej snímke.
 11. Britský premiér Rishi Sunak máva po príchode na Downing Street 10 v Londýne 25. októbra 2022.
 12. Robert Fico na snímke z videa.
 13. Poslanec NR SR a šéf SaS Richard Sulík.
 14. vláda schválila milióny Úradu vlády

K ukážkovým príkladom toho, že tomu tak bolo, patrila aj téma migračnej krízy či to, keď premiér vysvetľoval, prečo sa vláde nedarí získať dôveryhodnosť občanov. Práve tieto dve časti takmer hodinového rečnenia predsedu vlády SR sme sa pre vás pokúsili objektívne zmonitorovať.

Podľa Hegera je prechod do Česka „celkom plynulý“

Premiér sa vyjadril k opozičnému návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v súvislosti s migráciou. Verí, že ministra Národná rada SR neodvolá. Za návrhom na odvolávanie Mikulca vidí obavu opozície o beztrestnosť jej predstaviteľov. Trvá na tom, že polícia zvláda situáciu a že problém treba riešiť na vonkajších hraniciach Schengenu. Hovorí o potrebe pomôcť a posilniť maďarsko-srbskú hranicu, nie zaviesť kontroly na našej hranici s Maďarskom. Tvrdí, že sa na tom zhodli aj s ČR.

Čo je dobré, že s Rakúskom máme tie kontroly nastavené tak, že tá priechodnosť je plynulá pre občanov,“ vysvetľoval Heger. Keď mu moderátor Richard Dírer pripomenul zlú situáciu na hraniciach s Českom reagoval: „Aj tam je to celkom plynulé, lebo máme 27 priechodov s ČR, jediné Kúty sú také, že dochádza k malému zdržaniu, ale preto sme aj rokovali s ČR, aby tam nebolo zdržanie…“

„Môžme povedať, že schytali sme asi všetko“

Moderátor sa však Hegerovi pripomenul, že keď policajný prezident Štefan Hamran išiel do Prahy, tak slovenská delegácia išla cez Rakúsko, aby sa vyhli kolónam na hraniach s ČR. Dírer zároveň naznačil premiérovi absurdnosť situácie ohľadne čakania na česko – slovenských hraniciach, teda dvoch krajín, ktoré kedysi tvorili jeden štát. „My musíme riešiť následky, ktoré sa tu dejú, tá doba je naozaj ťažká. Môžme povedať, že schytali sme asi všetko. Lebo schytali sme covid, máme energetickú krízu, máme vojnu a do toho máme ešte aj migráciu. Tie počty migrácie sú vyššie, dokonca vyššie ako v roku 2015, ale myslíme si, že to zvládame výrazne lepšie ako v roku 2015,“ pochválil sa Heger.

Moderátor na neho vytiahol Ficov status

Moderátor mu však pripomenul nedávne vyhlásenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý bol práve počas veľkej migračnej krízy v roku 2015 predsedom vlády SR. „ Ja vám budem oponovať a dovolím si odcitovať zo statusu predsedu Smeru Roberta Fica, ktorý píše: V roku 2015, keď sa cez Európu valili desaťtisíce nelegálnych migrantov, R. Kaliňák zabezpečil takú dôslednú ochranu našich štátnych hraníc, že občania SR nemali príležitosť vidieť ani jedného živého nelegálneho migranta. Takto sa to robí do psej matere. Takže?“ – obrátil sa na Hegera Dírer.

Celý status Roberta Fica, z ktorého citoval moderátor TA3 Eduardovi Hegerovi v štúdiu televízie. – Foto: fb/robertficosk

Heger, samozrejme nemohol spochybniť pravdivosť Ficovho statusu, a už vôbec nie tú časť, ktorú mu z neho prečítal Dírer, tak mu nezostávalo nič iné, ako začať kritizovať Fica vo všeobecnej aj osobnej rovine: „Viete, Robert Fico je majster populizmu, majster klamu, majster hnevu… Zabudol povedať, ako to ten pán Kaliňák zabezpečil… Lebo viete, to sú tie pekné reči, ale v konečnom dôsledku vidíte, že tá vlna je výrazne vyššia ako v tom roku 2015 a zvládame to, pretože treba si uvedomiť, že dnes, tí migranti hlavne zo Sýrie, vy ich nemôžete vrátiť, lebo na to sú medzinárodné zmluvy. Takže vy ich nemôžete vrátiť do Sýrie, lebo tam prebieha konflikt a preto keď sa dostanú do EÚ, tak musíte im nechať voľný pohyb…“

Premiér: Starostova a mimovládky políciu chvália

Heger dokola opakoval, že jeho vláda problém migrácie zvláda a v najmenšom nepripúšťa zlyhanie Mikulca. Prízvukoval, že slovenskú políciu v rámci ich nasadenia chváli samospráva aj mimovládne organizácie. A to je podľa neho dôkaz toho, že je všetko najlepšom poriadku. „Však zoberte si tú tlačovku z Kútov. Vystúpili tam starostovia, zástupcovia mimovládok, ktorí sami pochválili políciu, ako príkladne to zvláda,“ pripomenul Heger. O sobotňajšom proteste občanov Kútov, nasadení polície aj ťažkoodencov však nepovedal jediné slovo. Ani on ani moderátor. Pritom tamojší občania jasne povedali, že odmietajú trpieť pri svojich príbytkoch nelegálnych migrantov a neželajú si ani to, aby na nich vláda míňala peniaze daňových poplatníkov.

Jasná ukážka, že Fico klame?

„Samozrejme, Robert Fico, ktorý sa bojí o svoju beztrestnosť povie akékoľvek klamstvo na to, aby sa vrátil k moci… A nepovedal ani jeden argument, ako to urobili, takže to je jasná ukážka toho, že len vlastne klame…“ – vrátil sa k statusu Fica Heger spôsobom, že to, čo Fico napísal, je vlastne lož. Čo na tom, že občania SR tu naozaj v roku 2015 živého ilegálneho migranta nevideli, a navyše, nemusel nikto trpieť otravné a zdĺhavé kontroly na hraniciach s ČR. „Ja som citoval iba zo statusu, neviem, či na tlačovke, ktorú tento týždeň Fico mal, nepadli aj ďalšie argumenty,“ pripomenul Hegerovi moderátor. Na to už premiér nepovedal nič a opäť hovoril o tom, že sa šéf Smeru bojí o svoju beztrestnosť.

Dôkaz toho je podľa Hegera fakt, že už po ôsmykrát opozícia ide odvolávať ministra Mikulca. To, že viaceré Mikulecove kroky kritizuje aj jeho koaličný partner Boris Kollár (Sme rodina) a viacerí vládni poslanci, takisto zabudol spomenúť.

O prieskumoch dôveryhodnosti a preferencií

Následne Dírer pripomenul predsedovi vlády prieskumy verejnej mienky, podľa ktorých sa koalícii nedarí presvedčiť ľudí, a jej dôveryhodnosť je dlhodobo veľmi nízka. „Na prvom mieste sa dlhodobo umiestňuje Hlas-SD, na druhom mieste sa dlhodobo umiestňuje Smer-SD a strany koalície ako keby padajú, respektíve idú do úzadia. Prečo sa vám nedarí presvedčiť ľudí?“ – opýtal sa moderátor Hegera.

Premiér v reakcii na nepríjemnú otázku, ktorú Dírer ešte položil veľmi diplomaticky a milosrdne vzhľadom k faktu, že vláda v aktuálnom volebnom období láme historické rekordy nedôveryhodnosti, nezačal opäť od seba. Prvé, čo pripomenul bolo, že tu máme krízy a tak podobné problémy s dôveryhodnosťou majú všade v Európe. Čo je však minimálne zavádzajúce. Moderátor však toto premiérovi nepovedal.

Ľudia vraj vždy dávajú hlasy opozícii, keď sú ťažké časy

Heger uviedol aj to, že jeho vláda si krízy nevybrala a musí robiť aj nepopulárne kroky. „Pozrite sa. Strana Hlas. Peter Pellegrini nie je nový politik. Veď 19 rokov bol v strane Smer. To bol človek, ktorý bol takto blízko Robertovi Ficovi,“ takto sa pokúsil komentovať najvyššiu popularitu Hlasu. Zároveň uviedol: „Ľudia vždycky opozícii, keď sú ťažké časy, dávajú hlasy. Ja si však myslím, že ľudia uvidia, že táto vláda robí opatrenia na to, aby chránila ekonomiku, aby chránila občanov. Dôležité budú voľby. A ja verím, že dovtedy sa nám podarí odkomunikovať všetky tie výsledky, ktoré máme,“ uviedol Heger s tým, že je rád, že vláda má kľudnejšie obdobie, čím zjavne narážal na nedávny odchod SaS z vládnej koalície.

Záverom

Čo vy na to? Dozvedeli ste sa od Hegera niečo nové? Vysvetlil podľa vás dostatočne, prečo sa najnenávidejšie opozičné strany (najmä z pohľadu OĽANO), ktoré sa podľa neho iba „boja spravodlivosti“ tešia líderstvu v prieskumoch? Zdá sa, že ani nie. Heger opäť luxusný priestor v televízii opakoval to, čo doteraz a nezlomne presviedčal o kvalitách svojej vlády. Pomohol si krízami, trochu sa poľutoval a opakovane a natieral naružovo všetko, čo sa dalo. Aj čo sa nedalo…

Zdroj: ta3.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger „natieral“ na ružovo: Bizarne vyvracal fakty Fica. Vysvetľoval, prečo sú Hlas a Smer lídrami prieskumov

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku